91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

W niedzielę, 1 sierpnia o godz. 16 w Parku Solidarności w Kartuzach wystąpi schola z Hopowa - a koncert ten ma pomóc rodzinie państwa Teresy i Dawida Sobczaków z Egiertowa. Grupa wsparcia tej rodziny poszukuje na niedzielne kwestowanie wolontariuszy w wieku powyżej 16 lat. Kwesty odbędą się w Kartuzach oraz w gminie Somonino. 

Państwo Teresa i Dawid Sobczakowie mają trójkę dzieci. Najstarsza, Olivia, ma 13 lat. Młodsza to 7-letnia Lenka a najmłodszy Olivier - ma zaledwie półtora roczku. Pani Teresa rok temu przeszła złośliwy nowotwór nosogardła. Teraz choroba odezwała się ponownie, kości i chrząstki  stawowe, w szczególności kręgosłupa. Pojawiły się guzy nowotworowe na wątrobie.

Założono zbiórkę na platformie pomagam.pl: 
Pomoc dla Teresy Sobczak z Egiertowa

"Kolejny raz życie stawia Nam wyzwanie. Ale bez was nie dam rady. Poraz kolejny muszę i chcę zająć się Rodziną. Zebrane środki przeznaczone będą na podjęcie kolejnej walki tzn. leki ,diety, zakup niezbędnego wyposażenia dla osoby leżącej i na zapewnienie bieżącego utrzymania Rodziny ,w tym półtorarocznego Olivierka, dzięki któremu wykryto poprzednia chorobę. Wiem ,że w dobie pandemia każdemu z was jest trudno, ale bez Waszego wsparcie nie będziemy mogli nawet rozpocząć leczenia" - pisze tam pan Dawid.

Kontakt w sprawie wolontariuszy - z Aleksandrą Lewną pod nr. tel. 507 735 881.

Koncert i kwesta dla Teresy Sobczak z Egiertowa: