91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

Obchody 800-lecia Chmielna z powodu pandemii zostały przełożone z 2020 roku - na rok 2021. 25 lipca w chmieleńskim kościele pw. św. Piotra i Pawła ks. bp diecezjalny odprawił mszę św. za miejscowość, jej mieszkańców obecnych i dawnych. W Parku Kamiennym skompletowano kapsułę czasu, "Skrzynię Damroki", w której złożono przedmioty naszych czasów z myślą o potomnych, którzy dopiero za 200 lat, zgodnie z życzeniem współczesnych chmielan - będą mogli zajrzeć do wnętrza skrzyni.

O historii Chmielna i jego kościoła wspomniał podczas homilii ks. bp Ryszard Kasyna. Zaznaczył, że właśnie w tej chmieleńskiej świątyni ochrzczony był jego ojciec a parafia wydała też ks. Arkadiusza Okroja, biskupa pomocniczego.

Msza św. na 800-lecie Chmielna - homilia bpa R. Kasyny:

Po nabożeństwie goście przeszli kolumną do Parku Kamiennego, gdzie do Kapsuły czasu włożono przesłanie do potomnych i w "skrzyni Damroki" złożono do przygotowanego dołu. Najpierw jednak podpisano przesłanie do potomnych, które ułożył Stanisław Klimowicz. Swoje podpisy złożyli na dokumencie bp pelpliński dr Ryszard Kasyna, Stanisław Klimowicz, przewodniczący Rady Gminy Chmielno oraz wójt Michał Melibruda.

Wagę tej symbolicznej chwili podkreślił dźwięk bazun, które od lat 1 stycznia obwieszczają nadejście nowego roku.

Życzenia dla Chmielna na 800-lecie:

Galeria zdjęć

(rozszerzymy)