91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 22.04.2021 r.
Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Na kartuskim cmentarzu pochowano śp. Marię Kurr-Wentę, lekarza wielkiego serca i wieloletniego pątnika Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu na Jasną Górę, gdzie pełniła także rolę kierownika medycznego. Zmarła 30.03.2021 w wieku 78 lat. Pochówek odbył się w Wielką Sobotę, natomiast mszę św. pogrzebową odprawiono we wtorek, 6 kwietnia. 

Niezwykły kondukt żałobny poprowadziła karetka NZOZ Centrum Medycznego Kaszuby, w którym śp. lek. med. Maria Kurr-Wenta pracowała niemal do ostatnich chwil swojego życia. Otaczała opieką medyczną trzy pokolenia małych kartuzian. I nie tylko, bowiem przez 35 lat stanowiła medyczne zaplecze Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu na Jasną Górę

Mimo przedświątecznego czasu, w sobotnie południe na cmentarzu żegnali Ją rodzina, przyjaciele, przedstawiciele środowisk medycznych, pielgrzymów, wdzięcznych pacjentów i ich rodzin. Wzruszające słowa o swojej Mamie wygłosiła też córka Aleksandra. 

Pogrzeb śp. Marii Kurr-Wenty - ks. Piotr Krupiński:

Pogrzeb śp. Marii Kurr-Wenty - Jan Trofimowicz, Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę:

Pogrzeb śp. M. Kurr-Wenty - pożegnanie lek. med. J. Matkowski:

Pogrzeb sp. M. Kurr-Wenty - fr. przemowy córki Aleksandry:

W poświąteczny wtorek mszy św. przewodniczył ks. bp pomocniczy Arkadiusz Okroj, w koncelebrze m.in. z kartuskimi proboszczami. 

Msza pogrzebowa śp. M. Kurr-Wenty - homilia ks. bp A. Okroj:

Msza pogrzebowa śp. M. Kurr-Wenty - pożegnanie ks. Jan Perszon:

Galeria zdjęć