91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 08.03.2021 r.
Imieniny: Beata, Stefan, Wincenty

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej odczuwają skutki pandemii oraz wprowadzanych w związku z nią obostrzeń. Zamknięcie lokali, m.in. takich jak restauracje, kawiarnie czy puby sprawia, że ich właściciele nie mogą pracować i - co za tym idzie - zarabiać.

Przedstawiciele gastronomii apelują o odmrożenie ich branży i zakończenie obowiązującego lockdownu. Pozwolenia na otwarcie lokali domagają się także przedsiębiorcy z naszego regionu. W piątek, 22 stycznia  przy ul. 11 listopada w Kwidzynie odbyła się konferencja z udziałem posła Michała Urbaniaka oraz lokalnych restauratorów, w trakcie której m.in. podsumowano trudny okres w tym sektorze gospodarki. Poruszono także kwestię związaną z utrzymaniem placówek w okresie, gdy nie funkcjonują.

Poseł Michał Urbaniak zwrócił uwagę na rozwiązania, które pozwoliłyby branży gastronomicznej na powrót do "normalności", przy zachowaniu norm sanitarnych.

Poseł Michał Urbaniak o otwarciu gospodarki:


W wywiadzie dla Radia Głos, poseł wyraził także swoją opinię o programie szczepień. Odpowiedział też na pytanie, czy zaszczepienie wszystkich Polaków sprawi, że będziemy zbliżać się ku końcowi pandemii.

Poseł Michał Urbaniak o szczepieniach przeciw COVID-19:

Galeria zdjęć