91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 26.10.2020 r.
Imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie otrzymał dotację z Fundacji PZU na realizację projektu pn. "Klub młodzieżowy w Pelplinie".

We wrześniu br. Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie otrzymał dotację z Fundacji PZU w wys. 33 tys. zł na realizację projektu pod nazwą „Klub młodzieżowy w Pelplinie”. Mamy nadzieję, że razem z nami cieszy się Młodzież!

Na spotkania Klubu zapraszamy w każdy czwartek o godz. 17.00. Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 października 2020.

Celem projektu dofinansowanego z Fundacji PZU jest integracja, edukacja kulturalna i społeczna oraz pomoc w wychowaniu młodzieży w Gminie Pelplin. W pierwszym etapie projektu chcielibyśmy skupić działania na tworzeniu społeczności młodych wokół idei klubu młodzieżowego.

Pomysł utworzenia klubu młodzieżowego w Pelplinie powstał już kilka lat temu, ale nie było zbytnio czasu na konkretne działania. Odwołane imprezy i inne wydarzenia z powodu Covid19, pozwoliły dyrektorowi MOK zająć się sprawą i napisać wniosek do Fundacji PZU (czasami są dobre strony takiej sytuacji).

W pierwszych miesiącach projektu planujemy organizację cyklicznych spotkań młodzieży, w tym z osobami, które będą inspirowały do działania i będą pomocne w tworzeniu stałej działalności klubu.

Mamy nadzieję, że nowe dzieło uda się dobrze rozwinąć i klub będzie miejscem twórczej aktywności młodych z Pelplina.