91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 26.10.2020 r.
Imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

Nie poprawia się sytuacja epidemiologiczna w powiecie kartuskim - od 26 września znajdzie się on w strefie czerwonej. Oznacza to kolejne obostrzenia dla mieszkańców.

Powiat kartuski w czerwonej strefie - komentarz starosty Bogdana Łapy:

24 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1136 nowych przypadkach koronawirusa. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. W ciągu ostatniej doby zmarło 25 chorych na Covid-19.

Od soboty o 10 wzrośnie liczba powiatów w strefach żółtych i czerwonych. Będzie ich 21. W przestrzeni publicznej obowiązkowe będzie noszenie maseczek.
Wprowadzone będą obostrzenia: zakaz organizacji targów i kongresów, wydarzeń kulturalnych, brak publiczności na wydarzeniach sportowych, zakaz korzystania z wesołego miasteczka, parku rozrywki lub parku rekreacyjnego, na siłowniach, klubach i centrach fitness na 1 osobę musi przypadać 10 m kw.

Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Obowiązuje  też 50% obłożenia budynku (kościoła)  lub innego obiektu kultu religijnego. 

W weselach i uroczystościach rodzinnych może brać udział do 50 osób, w tzw. spotkaniach innych - także do 50 osób.