91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 26.10.2020 r.
Imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

Poznaj sposoby, jak kupić najlepszą poduszkę ortopedyczną do swojej sypialni.

Powinna być łatwa w higienie

To bardzo ważne w przypadku poduszki. Głównie dla tych osób, które śpią na boku czy brzuchu. Poduszka ma wtedy styczność z ich skórą przez kilka, czasem kilkanaście godzin w ciągu nocy. Zwrócić na ten aspekt uwagę powinni zwłaszcza alergicy, osoby cierpiące na choroby skóry, czy mające na przykład problem z trądzikiem. Poduszka powinna być łatwa w praniu, mieć zdejmowany pokrowiec, który także można łatwo prać w pralce, a także odpowiednią wentylację. To ostatnie zapewniają poduszki wykonane z pianek elastycznych. Ich warstwy są ułożone tak, aby zapewnić najwyższą wentylację, a do tego mają specjalne otwory lub nacięcia, które ułatwiają cyrkulację powietrza w poduszce.


Nie może być zbyt miękka

Poduszka najlepiej, aby miała podwyższoną gęstość i dobrze, aby była elastyczna. Dzięki temu głowa nie będzie się w niej „zapadać”, co mogłoby doprowadzić do przeciążeń i napięć w odcinku szyjnym kręgosłupa. Dlatego najlepiej, aby poduszka była wykonana z pianki, która łatwo wraca do swojego kształtu po ustąpieniu nacisku. Taka jest pianka VISCO, którą ma między innymi poduszka ortopedyczna SleepMed Comfort.


Musi być odpowiednio wyprofilowana

Nie ma jednej uniwersalnej poduszki dla wszystkich. Inne poduszki powinny mieć osoby śpiące na plecach, a inne osoby, które śpią na brzuchu czy boku. Poduszka dla osób śpiących na brzuchu powinna być szersza i bardziej płaska, aby odcinek szyjny kręgosłupa nie odginał się w trakcie snu. Taka jest na przykład poduszka SleepMed Supreme

Osoby śpiące na boku powinny za to zainwestować w poduszkę lekko owalną oraz grubszą po bokach, która odpowiednio podeprze dolny odcinek szyjny kręgosłupa. Osoby, które mają przeciążenia odcinka szyjnego powinny pomyśleć o poduszkach ze specjalnymi masującymi wypustkami. Dla nich ważne są też odpowiednie materace ortopedyczne, bo napięcia w jednym odcinku, mogą być powiązane z napięciami w innym odcinku kręgosłupa. Dlatego trzeba podpierać go właściwie na całej jego długości. Materace ortopedyczne ma w swojej ofercie szwedzki producent Hilding Anders.

 
Dlaczego dobrze doprana poduszka ortopedyczna jest tak ważna?

Spanie na złej poduszce może doprowadzić do bólów głowy, napięć w odcinku szyjnym oraz problemów z innymi odcinkami kręgosłupa. Nieodpowiednia poduszka może zaburzyć też sen i powodować problemy z czasową bezsennością lub wybudzaniem w nocy. Poduszka profilowana dopasowuje się naturalnie do kształtu szyi oraz głowy, dlatego pozwala uniknąć wszystkich tych problemów. Taka jest poduszka SleepMed Premium, której ergonomiczny kształt umożliwia równomierne podparcie szyi, karku oraz głowy, niezależnie od tego, w jakiej pozycji zasypiasz.

 
*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku.Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.


Artykuł partnera