91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 25.09.2020 r.
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Koło Gospodyń Wiejskich z Koteż powstało we wrześniu 2000 roku.

Z okazji okrągłego jubileuszu zorganizowano dużą uroczystość. W jej trakcie nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i gratulacji.

- Życzę kolejnych aktywnych lat społecznej działalności. Jesteście wspaniali, pełni energii, zapału i humoru – mówiła podczas spotkania Wójt Magdalena Forc-Cherek.

Początki Koła sięgają lat 50-tych, gdy we wsiach powstawały kółka rolnicze. Do odnowieniach tej tradycji doszło w roku 2000, gdy powołano w Koteżach Koło Gospodyń Wiejskich.

- Nasze koło prowadzi różne aktywności. Wspieramy działalność kulturalną, np. współorganizujemy Dzień Dziecka, Mikołajki ale też pomagamy naszym sąsiadom. Wielokrotnie jako koło włączałyśmy się w pomoc pogorzelcom, zbieramy nakrętki do chorego chłopca z Kokoszkowych, w związku z pandemią szyłyśmy maseczki, a także wzięłyśmy udział w Gaszynchallange – wylicza Barbara Lisiewska z KGW Koteże.

Jak podkreślają członkinie Koła, bardzo ważnym aspektem są wspólne spotkania. To tutaj zawiązało się wiele znajomości i przyjaźni. Dzięki nim członkinie mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Organizowane są bowiem, m.in. warsztaty kulinarne, kwiatowe i teatralne.

KGW Koteże to utytułowane koło. Przez 20 lat istnienia panie rywalizowały na 24 turniejach gminnych i powiatowych. 7 razy awansowały do finałów wojewódzkich a w 2009 okazały się najlepszym kołem w całym województwie.

- W roku 2015 po projekcie wokalnym, wystąpiłyśmy z orkiestrą dętą prowadzoną w Pelplinie przez pana Tadeusza Negowskiego. Nagrałyśmy płytkę, zwyciężyłyśmy konkurs wokalny na Ogólnopolskim zjeździe KGW w Licheniu. Była to piosenka Anny Jantar "Rosyjski Pierniki – dodaje pani Barbara

Obecnie do Koła należy ponad 30 osób.