91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 06.08.2020 r.
Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

Jeszcze w atmosferze przedwyborczych emocji oficjalnie otwarto park przy ul. Majkowskiego w Kartuzach. Powstał on na terenach dawnego cmentarza ewangelickiego - o czym przypomina wielki głaz ustawiony na trawniku. Tu właśnie znajduje się pierwsza kartuska fontanna, z 2004 roku, z cytatem z hymnu kaszubskiego "Nigdë do zgùbë. Nie przińdą Kaszëbë".

W uroczystym otwarciu parku po rewitalizacji udział wziął Tomasz Grodzki, marszałek Senatu, był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, posłowie, liczni samorządowcy z Pomorza i powiatu kartuskiego. 
Odnowienie Parku im. dra A. Majkowskiego wykonała firma Rychert Sp. z o. o. z Kiełpina za kwotę 359 tys. zł brutto, przy dofinansowaniu w wysokości nieco ponad 195 tys. zł.

Park przy ul. Majkowskiego jest częścią dużego projektu rewitalizacji Kartuz, na który składają się także modernizacja m.in. Rynku i deptaku, nowa biblioteka, odnowienie budynku Kaszubskiego Dworu i Parku im. dra H. Kotowskiego. Oprócz tego do 23 wspólnot mieszkaniowych trafiły dotacje na remonty budynków i ich otoczenia. W ramach rewitalizacji centrum Kartuz realizowane są Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców.

Otwarcie odnowionego parku przy ul. Majkowskiego w Kartuzach:

O kultywowaniu pamięci zmarłych żołnierzy w Kartuzach:

Rewitalizacja parku przy ul. Majkowskiego w Kartuzach