91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 02.06.2020 r.
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Ogólnopolska Pielgrzymka Pociągiem Papieskim w roku 100. urodzin św. Jana Pawła II – to pomysł POLREGIO na uczczenie pamięci Ojca Świętego. Została pierwotnie zaplanowana na maj i czerwiec 2020 r., jednak ze względu na obowiązujący na terenie całego kraju stan epidemii,  została odłożona na okres późniejszy.

Obecnie trwa ustalanie harmonogramu, a za możliwy termin realizacji pielgrzymki uznano październik 2020 r., co wiąże się z 42. rocznicą wybrania ks. kard. Karola Wojtyły na papieża.
- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że Polregio włącza się w ważne dla Polaków wydarzenia, dba o historię, kulturę i tradycję. Stąd pomysł pielgrzymki specjalnym Pociągiem Papieskim, który zrodził się nie tylko jako włączenie się w tak doniosły jubileusz 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, ale także jako chęć stworzenia oryginalnej formy uczczenia pamięci tego wielkiego Polaka w połączeniu z promocją Polregio. Pielgrzymka ma obejmować swoim zasięgiem obszar prawie wszystkich województw, w tym m.in. miejscowości z najważniejszymi sanktuariami związanymi ze świętym Janem Pawłem II – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu Polregio.

Pielgrzymki pociągiem papieskim przesunięte na jesień:

(Fot. mat. prasowe)