91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 28.01.2021 r.
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

Gminny Dom Kultury w Lini zaprasza hafciarki i hafciarzy do udziału w jubileuszowym, 25 Wojewódzkim Konkursie "Haft Kaszubski Linia 2020". Czas składania kart zgłoszeń pierwotnie określony był do końca marca, jednak ze względu na sytuację jeszcze przez cały kwiecień można zgłaszać się do organizatora. Oddanie prac musi nastąpić do 10 maja 2020. 

Uczestnik konkursu przekazuje nowe prace do Gminnego Domu Kultury w Lini osobiście lub pocztą na koszt własny.

Każda praca musi posiadać etykietkę z imieniem i nazwiskiem autora, adresem zamieszkania lub adresem szkoły i klasę do jakiej autor uczęszcza. Etykietka musi być z tkaniny lub przylepca tkaninowego lub wiskozowego, przyfastrygowana drobną fastrygą lub naklejona na lewej stronie pracy. Nie będą przyjmowane pracę z etykietą papierową i przypięta szpileczką.
Do przekazanych na konkurs prac należy dołączyć spis zawierający imię i nazwisko autora, spis przekazanych prac i ich liczbę (np. serwetka kwadratowa, prostokątna, owalna, okrągła, fartuch, bluzka, poduszka, obrus (kształt), stuła, ornat, czepiec, chusta, torebka, obraz itd.)

Przewiduje się nagrody pieniężne i rzeczowe w kategoriach: dzieci kl. I-IV i V-VIII, młodzież i osoby dorosłe. Liczba i wysokość nagród uzależniona jest od posiadanych środków finansowych organizatora konkursu.

Zaproszenie do udziału w 25. Wojewódzkim Konkursie Haftu Kaszubskiego: