91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 20.09.2020 r.
Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy

Na konferencji prasowej burmistrz Mieczysław Gołuński wraz z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem, starostą Bogdanem Łapą - przekazali ważne dla mieszkańców informacje dotyczące planów kontynuacji budowy obwodnicy stolicy powiatu oraz perspektyw rozwiązań komunikacyjnych dla skrzyżowania dwóch linii kolejowych i ulic Gdańskiej oraz Kościerskiej w Kartuzach. Marszałek Mieczysław Struk wyraził dezaprobatę dla podziału w samorządzie Kartuz.

Podpisano list intencyjny, który po akceptacji samorządów Kartuz, powiatu kartuskiego i województwa pomorskiego - stanie się porozumieniem w sprawie finansowania wykonania dokumentacji II etapu obwodnicy Kartuz, od Grzybna do Łapalic.

Już teraz wiadomo, że realizacja II etapu obwodnicy zostanie podzielona na dwa etapy. Zadanie pierwsze z tego zakresu - od Grzybna do drogi powiatowej Kartuzy- Mirachowo, na wysokości Prokowskich Chróstów, ma być realizowane w partnerstwie gminy Kartuzy, powiatu kartuskiego i samorządu wojewódzkiego. 

Konferencja prasowa Kartuzy cz. 1 - obwodnica miasta:

Na tym nie skończyły się informacje dotyczące strategicznych rozwiązań komunikacyjnych w mieście. Burmistrz Mieczysław Gołuński oraz marszałek Mieczysław Struk odnieśli się do proponowanego przez projektantów wiaduktu nad koleją - u rogatek miasta, w rejonie skrzyżowania ulic Gdańskiej i  Kościerskiej.

Konferencja prasowa Kartuzy cz. 2 - tunel czy wiadukt:

Galeria zdjęć