91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 11.07.2020 r.
Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

Artykuł sponsorowany

Pożyczki dla zadłużonych. Co powinno się o nich wiedzieć?

Każda instytucja finansowa próbuje zabezpieczyć się przed nierzetelnymi klientami, którzy potencjalnie będą zalegać ze spłatą. Przez to weryfikują dokładnie każdy wniosek pożyczkobiorcy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ żadna firma z sektora pożyczek nie może pozwolić sobie na brak płynności finansowej. Trzeba pamiętać, że przy ogromnej skali klientów i udzielaniu wysokich kwot pożyczek, ryzyko jest naprawdę duże. Czy to oznacza, że osoba, która jest zadłużona nie ma szans na pożyczkę. Czy istnieją pożyczki dla zadłużonych? Co powinno się o nich wiedzieć.

Pożyczka dla zadłużonych - czy to możliwe?

W kwestii pożyczek dla zadłużonych można powiedzieć jedno - zadłużenie zadłużeniu nierówne. Dlatego wiele firm stosuje wewnętrzny scoring oceny zdolności kredytowej klienta oraz przed udzieleniem mu pożyczki, sprawdza go w bazach takich jak: KRD, BIK, BIG, ERIF, getSCORE. Pożyczkodawca musi sprawdzić, czy klient jest godny zaufania - to oznacza, czy potencjalnie spłaci zobowiązanie finansowe, czy jednak zadłuży się. Jak informuje najnowszy raport Biura Informacji Kredytowej, tempo zadłużenia Polaków wciąż rośnie. Jeśli więc klientowi powinęła się noga w zakresie wypłacalności, to czy ma jeszcze szansę na pożyczkę? 

Pożyczki dla zadłużonych - jest na to sposób

Tak jak wspomnieliśmy każda firma bada zdolność kredytową pożyczkobiorcy i na tej podstawie zapada decyzja o przyznaniu zobowiązania finansowego bądź nie. Trzeba jednak powiedzieć, że istnieją firmy, gdzie pożyczka dla bardzo zadłużonych - kredyt-dla-zadluzonych.pl jest możliwy. Tego typu firmy małą po prostu łagodniejszy scoring i bardziej wyrozumiale spoglądają na nieraz negatywną historię kredytową klienta. Dla porównania: mamy klienta, który spóźnił się ze spłatą zobowiązania w firmie X i próbuje wziąć pożyczkę w firmie Y. Jeśli spełni określone warunki i w ocenie firmy Y będzie rokował do spłaty kolejnej pożyczki, otrzyma pieniądze. Z kolei firma X może mieć tak rygorystyczny scoring, że jakakolwiek niechlubna historia w spłatach w rezultacie sprawi, iż każdy wniosek klienta o pożyczkę zostanie odrzucony. 

Pożyczki dla zadłużonych a pożyczki z gwarantem 

Pożyczki z gwarantem to również ciekawa alternatywa dla osób zadłużonych, które próbują uzyskać wsparcie finansowe. Dzięki temu, że w umowie wpisany jest gwarant, czy też inaczej żyrant poświadczający pokrycie kwoty pożyczki w przypadku braku spłaty przez pożyczkobiorcę, firmy chętniej udzielają pożyczek nawet dla osób z negatywnymi wpisami w Biurze Informacji Kredytowej. Tak naprawdę w pożyczkach dla zadłużonych z gwarantem to właśnie żyrant ryzykuje najbardziej. Dlatego często znalezienie gwaranta stanowi większość trudność niż samo uzyskanie pożyczki. 

Jak zwiększyć szansę na otrzymanie pożyczki?

Przede wszystkim należy stopniowo regulować wszelkie zadłużenia. Drugą sprawą będzie pokrycie zadłużeń, które wydają nam się błahe np. mandat za nieprawidłowe parkowanie czy jazdę komunikacją miejską bez biletu. Nawet tego typu zadłużenia mogą sprawić, że trafimy do Krajowego Rejestru Dłużników, co będzie wyraźnym sygnałem dla firm pożyczkowych, by nie udzielać nam zobowiązań finansowych.