91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 15.07.2020 r.
Imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon

16 listopada otwarta została baza rodzin, przygotowana przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Aby ogłosić to z mocą, 17 listopada ulicami Kartuz przeszedł uroczysty Marsz Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki. Na finał zaśpiewała Natalia Macholl z Kaszubskiego Idola.

Pierwsze historie potrzebujących trafiły na stronę www.szlachetnapaczka.pl w sobotę o godzinie 8. Mimo tak wczesnej pory, wystarczyła godzina, by darczyńcy wybrali prawie 1000 rodzin!

Do bazy wciąż trafiają nowe, poruszające historie – każdego dnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odbywają około 1000 spotkań z rodzinami z całej Polski. Paczka chce dotrzeć do nowych miejsc i pomóc tym, którzy zmagają się z biedą w odosobnieniu, po cichu, z dala od wzroku drugiego człowieka. Dlatego w tym roku utworzono 112 nowych rejonów Szlachetnej Paczki w najdalszych zakątkach kraju. Do momentu otwarcia bazy wolontariuszom udało się odwiedzić prawie 14 tys. rodzin z 633 lokalizacji.

Rozmowa z liderem Szlachetnej Paczki w powiecie kartuskim:


W powiecie kartuskim działają dwa rejony: Kartuzy oraz gmina Sierakowice. W samym rejonie Kartuzy wolontariuszom udało się dotrzeć do 61 rodzin, a 37 z nich otrzyma pomoc od darczyńców Szlachetnej Paczki. 
Ciągle można jeszcze zostać darczyńcą dla rodzin z Rejonu Gmina Sierakowice oraz Rejonu Kartuzy. 
Z okazji otwarcia bazy rodzin, 17 listopada ulicami Kartuz przeszedł uroczysty Marsz Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki. Udział w nim wzięli m.in. wolontariusze Szlachetnej Paczki rejonu Kartuzy oraz podopieczni i wolontariusze kartuskich kolegiów Akademii Przyszłości, a także samorządowcy: Bogdan Łapa, starosta kartuski, Michał Melibruda, wójt Chmielna, Wojciech Jaworowski, wiceburmistrz Kartuz oraz samorządowcy. Nie zabrakło również wielu przyjaciół i sympatyków obu projektów. Marszowi towarzyszyli m.in. młodzi piłkarze, opiekunowie i rodzice z Akademii Piłkarskiej Jedynka w Kartuzach.

Galeria zdjęć

Jak zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki?

Info: szlachetnapaczka.pl oraz Szlachetna Paczka - Rejon Kartuzy
Fot. Wild Monkey Studio oraz Michał Konkol Fotografia