91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Kartuzy

Święto Niepodległości w Kartuzach - zaproszenie:

11.11.2019

Powiatowo-gminne uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny w kolegiacie pw WNMP. O godz.10.45 przewidziano  uroczystości przed pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej - okolicznościowa modlitwa, wystąpienie starosty kartuskiego i składanie kwiatów. Druga cześć obchodów odbędzie się na Rynku, Tam od godz. 11.30  koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Kartuz,  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz oraz poczęstunek. 
W razie niepogody organizatorzy zapraszają do Kartuskiego Centrum Kultury.

Zespół młodzieżowy SomGorsi zaprasza o godz. 18.30 do Kawiarenki pod Refektarzem na koncert „101 nutek dla Niepodległej, czyli same dobre melodie”. Wstęp wolny.

12.11.2019

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego koncert z okazji Dnia Niepodległości odbędzie się 12.11 o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Przodkowo

W Przodkowie o godz. 10 odbędzie się msza św. w kościele pw. św. Andrzeja w Przodkowie. O godz. 11 zaplanowano koncert Przodkowskiej Orkiestry Dętej i Chóru Parafialnego. Po nim goście przejdą pod pomnik poległych za Ojczyznę i tam nastąpi złożenie kwiatów. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekać będzie "patriotyczna" grochówka (ok. godz. 11.40).

Sierakowice

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 10.20 spotkanie przy pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Tam zaplanowano przywitanie delegacji, pocztów sztandarowych, okolicznościowe przemówienie, składanie kwiatów oraz wspólną modlitwę i przemarsz do kościoła pw. św. Marcina, gdzie o godzinie 11 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.

Zaproszenie na uroczystości 11.11.2019 w Sierakowicach:

Somonino

W hopowskim lesie 11 listopada tradycyjnie zostanie odprawiona msza św. polowa. Zbiórka uczestników o godz. 11.15 na parkingu przy DW 224, o godz. 12 msza św.

Zaproszenie na mszę św. polową 11.11.2019 w Lesie Hopowskim:

Stężyca

Samorząd Steżycy zaprasza na obchody Dnia Niepodległości do Szymbarku - na mszę św. o godz. 9 i dalsze uroczystości pod pomnikiem Szymbarskich Zakładników.

Sulęczyno

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 17 w sulęczyńskiej remizie OSP  odbędzie się Koncert Niepodległościowy. Pieśni patriotyczne wykonają Schola św. Anny, Orkiestra Dęta "Tuba Band" oraz nowo powstały Chór dla dorosłych.

Żukowo

10.11.2019

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza na wyjątkowy koncert "Piaśnicki Lament" do Centrum Kultury "Spichlerz" na godz. 19.00. Wystąpi zespół Folk Acoustic. Wstęp wolny!

10.11.2019

W Chwaszczynie obchody odzyskania niepodległości połączone są z uczczeniem mieszkańców miejscowości, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, w tym także w Piaśnicy.

Początek obchodów o godz. 15 - msza święta w intencji ojczyzny w małym kościele. Następnie przemarsz przed obelisk pamięci ofiar pomordowanych podczas II wojny światowej, tam modlitwa, złożenie kwiatów i wieńców oraz zapalone znicze. Uroczystości zwieńczy koncert Piaśnickiej Mszy Żałobnej w dużym kościele. Wykonawcami dzieła są połączone chóry, gdzie śpiewają m.in. chwaszczynianie i tuchomianie z chóru Strzelenka i parafialnego zespołu młodzieżowego Elishama. Po koncercie na gości czeka ciepły poczęstunek. W dużym kościele w Chwaszczynie ustawiono epitafium w formie roll-up, które upamiętnia zamordowanych w okresie II wojny światowej z terenu przedwojennej parafii Chwaszczyno. Listę 99 nazwisk zebrał i spisał Kazimierz Jastrzębski, mieszkaniec Chwaszczyna. Jest ona wciąż uaktualniana.

11.11.2219

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz proboszcz parafii WNMP ks. Krzysztof Sagan zapraszają na gminne obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się 11.11.209 mszą świętą w kościele pw. WNMP o godz. 10.00. Po mszy uroczysty uczestnicy w kolumnie przejdą do kościoła św. Jana Chrzciciela, a tam nastąpią  przemówienia -  burmistrza Wojciecha Kankowskiego i ks. Krzysztofa Sagana. Delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej. Na zakończenie odbędzie się minikoncert Gminnej Orkiestry Dętej Żukowo.