91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 27.05.2020 r.
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Jak informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, od 14 października w dni robocze na torach województwa pomorskiego pojawi się sześć dodatkowych pociągów z Gdyni Głównej do Gdańska Wrzeszcza oraz jedno połączenie z Kartuz do Gdyni przez Osowę, z pominięciem linii PKM, realizowane przez Przewozy Regionalne. Pociągi obsługiwane będą dwuczłonowym szynobusem SA133.

Pasażerowie korzystający z pociągów kursujących linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zgłaszali ostatnio, że niektóre pociągi są bardzo przepełnione.

– Samorząd województwa pomorskiego wychodząc naprzeciw zwiększonym potrzebom przewozowym postanowił uruchomić dodatkowe połączenia pomiędzy Gdynią a Gdańskiem Wrzeszczem i Kartuzami – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Dodatkowe pociągi obsługiwane będą dwuczłonowymi szynobusami mogącymi pomieścić około 130 osób na miejscach siedzących.
Dodatkowych pociągów będzie siedem. Sześć pomiędzy Gdańskiem Wrzeszczem a Gdynią Główną. Na szlak wyjedzie też jeden dodatkowy, poranny skład z Kartuz przez stację Gdańsk Osowa (z pominięciem linii PKM) do Gdyni Głównej.

– Z Gdyni Głównej składy odjadą o godzinach: 8.41, 14.31, 17.31, z Gdańska Wrzeszcza o 10.01, 15.31 oraz 19.16. Z Kartuz do Gdyni pociąg wyruszy o 7.17 – informuje wicemarszałek Świlski. Uruchomienie większej liczby składów kończących bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz nie jest niestety możliwe z uwagi na brak wolnych torów i krawędzi peronowych.

Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich pociągów będzie dostępny w wyszukiwarkach połączeń, na stacjach i przystankach osobowych oraz na portalu pasażera PKP PLK. 

Pociąg wyjeżdżający z Kartuz o godz. 7.17 przybędzie do Gdyni o godz. 8.01.

(opr. na podst komunikatu UM WP)