91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, do samorządów trafią wreszcie pieniądze z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. W Pomorskiem będzie to kwota 855 260 zł. Środki zostaną wykorzystane na odtworzenie infrastruktury edukacyjno-turystycznej na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz naprawę iglicy na budynku Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Jak podkreśla Michał Piotrowski, rzecznik UM WP, wojewoda pomorski Dariusz Drelich poinformował marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, a także samorządowców z pomorskich gmin dotkniętych nawałnicą, o przyznaniu środków z FSUE dopiero 7 maja, pomimo że decyzja o przyznaniu Polsce 12,2 mln euro z Funduszu Solidarności UE na likwidację skutków nawałnicy z 2017 r. zapadła we wrześniu 2018 r.

Gmina Sulęczyno oczekuje decyzji o finansowym wsparciu naprawy dróg.

Gmina Sulęczyno złożyła 12 wniosków do Funduszu Solidarności UE na naprawę dróg po nawałnicy 2017:

Polska od momentu wypłaty środków ma na ich wydanie półtora roku. Jednostki samorządu otrzymają dokładnie 855 260 zł dofinansowania. Środki zostaną wykorzystane na odtworzenie infrastruktury edukacyjno-turystycznej na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz naprawę iglicy na budynku Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.