91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.05.2019 r.
Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Pelplin oraz gości na tegoroczne Dni Pelplina.


W tym roku święto miasta odbywają się  w dniach 8-10 czerwca 2018 roku. Jak zwykle organizatorzy przygotowali na te szczególne dni wiele atrakcji.

W piątkowe przedpołudnie 8 czerwca od godziny 9:00 odbyła się  10. edycja Turnieju Basketmania.
Od godziny 18:00 zaczęły się pierwsze koncerty w tym dniu.
Na scenie zaprezentowali się takie zespoły jak: Kabaret Czwarta Fala, Gesek, Exaited oraz Weekend.

W sobotę 9 czerwca obchody zaczniemy na sportowo. Już od godziny 12:00 zaczniemy bieg papieski  dla dzieci i młodzieży. O godzinie 14:00 bieg główny dla dorosłych. Od godz. 16:00 spod urzędu miasta i gminy, ulicą Mickiewicza na targowisko miejskie im. Bolesława Knasta przejdzie kolorowy korowód mieszkańców i gości, który poprowadzi Pelplińska Orkiestra Dęta. W programie uroczystości, które tradycyjnie odbędą się na targowisku miejskim znajdą się m.in. dekoracja laureatów biegu papieskiego w kategorii dorosłych, wyniki konkursu „Tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję” oraz wyniku konkursu na „Piękną Wieś”. Wystąpią również dzieci i młodzież ze szkół gminnych w programie patriotycznym oraz występy wokalne młodych talentów. Od godziny 18:30 zapraszamy na koncerty: Andrzeja Rybińskiego, Mateusza Mijała z zespołem & Liber oraz SARSY!

W niedzielę 10 czerwca w Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godz. 11:30 dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentują program „Pięć minut dla Papieża Jana Pawła II oraz o godzinie 16:00 Koncert Les Femmes oraz Zespół Kameralny pod kierunkiem Piotra Jamioła w Kościele Bożego Ciała w Pelplinie.

ZAPRASZAMY!

Galeria zdjęć