91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 12.11.2018 r.
Imieniny: Renata, Witold, Konrad

Szkolenie o mutyzmie wybiórczym.

Na zaproszenie dyrektora Alfreda  Port’e z Zespołu Szkół Rolniczych i Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie w dniu 11 stycznia br. do placówki przyjechali pedagodzy i psycholodzy szkolni z powiatu stargardzkiego.

To kolejna wizyta studyjna i szkolenie Zespołu Wsparcia pod opieką Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim.  Tematem szkolenia zaproponowanym przez dyrektorkę Poradni Bernadety Grunwald  i liderów Zespołów były zagadnienia i problematyka mutyzmu wybiórczego. To szczególne zaburzenie lękowe. Dziecko bawi się i rozmawia w domu, a w szkole czy przedszkolu milczy, często jest wykluczone. Jak temu zaradzić i w jaki sposób zdiagnozować ten szczególny przypadek przedstawiła Michalina Kajdzik – psycholog Poradni, z udziałem koleżanki Joanny Makiły - Mazurowskiej.

Nauczyciele uczestniczyli także w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez młodzież ze szkoły w Bolesławie pokazując istotę Bożego Narodzenia we współczesnym świecie – wokół kryzysu wartości rodziny i Miłości, która narodziła się w Betlejem. To była wzruszająca opowieść o poszukiwaniu Boga wokół nas i w sobie.  Uczniowie - na kanwie współczesnych wydarzeń,  pokazali z bliska rozterki młodego człowieka w kontekście rodziny. – To był szczególny spektakl, który powinni zobaczyć dorośli – wspomina po przedstawieniu Bernadeta Grunwald. ​

Galeria zdjęć