91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 19.02.2020 r.
Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli

Dwoje uczniów ze Starogardu wystąpiło w finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Moje miasto, moja straż".

 

W gronie najlepszych na Pomorzu - Paulina Stangel z Zespołu Szkół Ekonomicznych zajęła 8-miejsce, a Przemysław Fierek z I LO - 20-te.

Starogardzcy uczniowie pokazali w finale nowe pomysły na pracę Straży Miejskiej.

 

Główna nagroda olimpiady, czyli darmowy wstęp na studia w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej - tym razem nie dla uczniów ze Starogardu. Ale podczas finału, który odbył się 7 marca w Kościerzynie, reprezentanci naszego miasta zaprezentowali ciekawe rozwiązania na poprawę bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Paulina Stangel zaproponowała, by Straż Miejska spotykała się i rozmawiała nie tylko z uczniami podstawówek i gimnazjów, ale również była aktywna wśród młodzieży szkół średnich.

 

Zastępczyni komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas powiedziała, że Straż Miejska bardzo chętnie - zgodnie z postulatami uczniów - poprowadziłaby takie zajęcia również w liceach.

 

- Dla mnie udział w olimpiadzie był swego rodzaju próbą generalną przed maturą, którą będę pisał za miesiąc - dodał Przemysław Fierek, który chciałby dostać się na prawo w Warszawie. Prezentacje, które przygotowaliśmy były też sprawdzianem naszych umiejętności występowania publicznego – ocenili finaliści.

 

Pierwsze miejsce w konkursie.... wyśpiewała Roksana Krzemińska. Uczennica z Kwidzyna napisała piosenkę o bezpieczeństwie w swojej okolicy. Zdobyła indeks wyższej uczelni, bon na 1000 złotych, laptop i czytnik e-booków.

 

Specjalną nagrody dla najlepszego finalisty ze Starogardu ufundował sponsor Olimpiady - Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe "BROKER" Mariusz Szwarc.

Organizatorem Olimpiady był Urząd Miasta Gdańska i straże ważniejszych miast Pomorza, w tym Starogardu Gdańskiego. Patronatem honorowym zawody objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska