91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 14.08.2020 r.
Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Niesamowity jest skład tłumów przychodzących do Jezusa. Przychodzą chorzy i ułomni, niemi i wielu innych wraz z opiekunami. Jednym przypadło w udziale uzdrowienie, drugim zdumienie. Jedni i drudzy zapewne słuchają słów Jezusa. Najciekawsze zaś jest to, że nakarmieni zostają wszyscy!

Ilekroć pomagam tym najmniejszym w najdrobniejszych sprawach, im bardziej przy nich trwam, tym większe w moim sercu rodzi się zadziwienie, w jak cudowny sposób Bóg działa w ich życiu. Tym samym i mnie Bóg nie pomija w obfitości swoich darów, więc i ja odchodzę z najmniejszymi obdarowany do sytości.

ks. Radosław Karczewski

 

 

 


 

3 grudnia - św. Franciszka Ksawerego

Franciszek urodził się na zamku Xavier w Hiszpanii w roku 1506. Na studiach w Paryżu poznał św. Ignacego Loyolę i jako jeden z pierwszych w stolicy Francji jezuitów złożył śluby zakonne na ręce fundatora zakonu. Święcenia kapłańskie przyjął w Wenecji w 1537 roku. Po kilku latach udał się na misje do Portugalii, później do Indii. W latach 1549 – 1551 głosił Ewangelię w Japonii, której został pierwszym misjonarzem i gdzie wkrótce powstała gmina chrześcijańska.

Zmarł 3 grudnia 1552 roku. Na wyspie Sancian.

Anna Tusznio