91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Spotkanie odbędzie się 5 listopada, w czwartek, o godz. 18.00 w Salonie EMPIK w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku

 


Z autorem książki  Tadeuszem Biedzkim, który był tam jedynym polskim i jednym z nielicznych zachodnich reporterów będzie rozmawiać Iwona DemskaInformacja na temat książki: 

Tytuł: W piekle eboli
Autor: Tadeusz Biedzki  
Wydawca: Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2015 r. 


„W piekle eboli" to ascynująca relacja z dramatycznych wydarzeń w Afryce Zachodniej w czasie epidemii śmiertelnego wirusa uzupełniona jest ponad setką znakomitych, czasem przerażających fotografii.

W sparaliżowanej przez ebolę Afryce autor śledzi losy ludzi, uczestniczy w krwawej ofierze animistów, przedziera się przez dżunglę 
i lasy namorzynowe, spotyka Polaka – właściciela kopalni diamentów, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci 
i robieniu z ich główek lekarstw, a w głębi dżungli tubylcy opowiadają mu o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza na noc, częstują go pieczenią z małpy i nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz, ale i obojętność wobec śmierci.

Podobnie jak w poprzednich publikacjach Biedzki przedstawia niezwykłe historie ludzkie. Pokazuje Afrykę prawdziwą – bez retuszu i politycznej poprawności. Książka jest i podróżnicza, i sensacyjna równocześnie, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.

To już czwarta od 2012 roku książka tego wybitnego podróżnika i pisarza. Warto przypomnieć, że przed trzema laty „Sen pod baobabem" Biedzkiego został wybrany Podróżniczą książką 2012 roku, wydana w 2013 roku „Zabawka Boga" zachwyciła recenzentów i porównywana była przez nich do dzieła Umberto Eco „Imię róży" oraz „Kodu Leonarda do Vinci" Dana Browna, a autor został za nią uhonorowany kilkoma prestiżowymi nagrodami. Ubiegłoroczne „Dziesięć bram świata" nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. 

______________________________________________________________________________________________________
Wydawnictwo „Bernardinum”, „W piekle eboli”, format: 145 x 205 mm, s. 256, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena detaliczna 39,90 złKsiążka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na 
www.bernardinum.com.pl