91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 25.06.2022 r.
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

W niedzielę pod bazyliką WNMP w Koronowie odbędzie się jarmark dekoracji świątecznych zorganizowany przez Fundację „Poniatówka Polska”. Dzięki uprzejmości księdza proboszcz Ryszarda Hirsza będzie można podziwiać na stoiskach ręcznie wykonane eleganckie dekoracje z papieru i kartonu.

Zaproszenie na kiermasz do Koronowa:
 

Fundacja "Poniatówka Polska" istnieje od 5 lat. Jej siedziba mieści się w Koronowie. Celem głównym fundacji jest ocalenie dziedzictwa materialnego i niematerialnego wsi i małych miast.

Jej działania skierowane są ku poprawie ochrony zabytków wiejskiej kultury materialnej, upowszechnieniu kultury i sztuki obszarów wiejskich, rozwinięciu oświaty i edukacji mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich, rozwojowi gospodarki i nauki na obszarach wiejskich, wzrostowi ochrony środowiska terenów wiejskich, poprawie ochrony zdrowia mieszkańców terenów wiejskich, wzmocnieniu opieki, pomocy społecznej w tym profilaktyki skierowanej do mieszkańców obszarów wiejskich, kreowaniu turystyki w oparciu o zasoby wiejskiego dziedzictwa.