91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 29.03.2024 r.
Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Już w ponad 13 tys. lokalizacjach na świecie trwa modlitwa pokutna za wszystkie grzechy i zaniedbania przeciwko życiu.

Inicjatywę Różaniec do Granic Nieba zaplanowano na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada.
1 listopada, w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, w czasie Mszy św. celebrowanej przez abp. Józefa Górzyńskiego, zainicjowano modlitewną akcję Różaniec do Granic Nieba. – Pokuta i modlitwa przynosi prawdziwy pokój w sercu człowieka i relacjach między ludźmi – mówi Agnieszka Kminikowska, współorganizatorka wydarzenia. – W trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska i świat, zapraszamy wszystkich do pojednania przez zwrócenie się do Boga.

Różaniec do Granic Nieba to kontynuacja inicjatywy sprzed trzech lat, kiedy modlący się stanęli na granicach Polski. Tym razem organizatorzy chcą dotrzeć do granic Nieba. Jest to propozycja modlitwy zarówno dla rodzin, jak i dla całych parafii.

Indywidualny wymiar akcji polega na modlitwie w czasie tradycyjnego w listopadzie nawiedzania grobów. Należy się wówczas zwrócić do wszystkich dzieci nienarodzonych w historii swojej rodziny. – Dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które ode-szły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo – mówią organizatorzy.

Parafie w całej Polsce zaproszone są do organizowania modlitwy różańcowej przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 2 do 8 listopada) – to wspólnotowy wymiar tegorocznego wydarzenia. Intencją modlitwy w parafiach ma być prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. – Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

2 listopada organizatorzy odnotowali ponad 13 tys. miejsc na całym świecie, w których ludzie biorą udział w akcji. Modlitwa odbywa się zarówno w parafiach, klasztorach, ale także hospicjach, zakładach karnych, szpitalach, przy przydrożnych krzyżach i kaplicach, ale także w prywatnych domach i rodzinach.

– 2020 rok jest dla nas wszystkich trudny. Wiemy, że w takich momentach należy się zająć rozwiązaniem najtrudniejszych spraw. Taką właśnie dla nas, naszych rodzin i naszego kraju jest utrata dzieci nienarodzonych we wszystkich pokoleniach. Zapraszamy więc do pojednania z dziećmi, którym nie dane było przyjść na świat. Gdy je o to poprosimy, mogą być potężnymi wstawiennikami za nas u Boga – mówi Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia.

Na stronach www.rozaniecdogranic.pl dostępna jest modlitwa pokutna, która powstała specjalnie na to wydarzenie. Dodatkowo organizatorzy zachęcają do ofiarowania odpustu zupełnego za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu. W tym roku Kościół daje taką możliwość przez cały listopad.

Każdego dnia, przez cały tydzień, na stronie internetowej, Facebooku oraz kanale YouTube transmitowane są kolejne nabożeństwa Różańca do Granic Nieba.

pra / Kraków
 
Katolicka Agencja Informacyjna

 

-------------------------------------------

 

Różaniec Do Granic Nieba:

 

70 000 osób wzięło udział w transmitowanej online inauguracyjnej Mszy Świętej i modlitwy Różańca Do Granic Nieba, która miała miejsce w Sanktuarium Gietrzwałdzkim 1 listopada br. Od 2 do 8 listopada o 19.00 na stronie www.rozaniecdogranic.pl, fanpage’u na Facebooku i kanale YouTube Różaniec Do Granic, transmitowana będzie msza św. i modlitwa w ramach wydarzenia z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.

 

Ponad 15 000 punktów modlitwy z całego świata zarejestrowało się na stronie www.rozaniecdogranic.pl, tym samym potwierdzając swój udział w modlitwie. - Każdy z tych punktów oznacza kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu uczestników - jak np. w parafiach, zakonach, szpitalach, czy hospicjach. Ale nie jest łatwo ustalić liczbę uczestników, bo zdecydowana większość bierze udział bez rejestracji - mówi Maciej Bodasiński, współorganizator Różańca Do Granic Nieba.

 

Punkty modlitwy, zgłoszone do wydarzenia Różaniec Do Granic, znajdują się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nawet w tak egzotycznych miejscach, jak Australia (np. parafia Our Lady Queen of Poland w Maylands), Afryka (np. klasztor Franciszkanów w Ugandzie), czy Ameryka Południowa (np. parafia w Boliwii).

 

- Mimo, że to już trzeci dzień wydarzenia, cały czas napływają zgłoszenia - podkreśla Maciej Bodasiński i dodaje - w sumie rejestrujemy 2,5 raza większy ruch na stronie internetowej, nie trzy lata temu. Wydaje nam się, że spokojnie możemy mówić o porównywalnej skali obydwu Różańcy Do Granic.

 

Bardzo cieszy, że w ramach Jerycha Różańcowego zostało odmówione już ponad 4500 części różańca. Jerycho różańcowe to nieustające czuwanie modlitewne przez całą dobę. - Na naszej stronie internetowej też jest miejsce, gdzie można zgłosić się do modlitwy na różańcu w wybranej godzinie doby - Agnieszka Kminikowska..

 

Pragniemy też ogłosić formę zakończenia akcji, 08.11.

Zapraszamy wszystkich uczestników, by tego dnia zapalili w domach poświęcone świece i odmówili akt poświęcenia Matce Bożej, napisany przez sługę bożego kardynała Stefana. Wyszyńskiego. Więcej szczegółów już niebawem.

 

Mapa z zarejestrowanymi punktami modlitwy: https://rozaniecdogranic.pl/mapa

Jerycho różańcowe: https://rozaniecdogranic.pl/jerycho