91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 25.01.2021 r.
Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz

„Wierzymy, że jeśli w tej trudnej sytuacji epidemii i kryzysu w Kościele, uderzymy w najbardziej mroczny punkt i powiemy „zgrzeszyliśmy”, to Pan Bóg ześle nam miłosierdzie i będzie wstawiał się za nami, wspierał nas” – powiedział Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem akcji modlitewnej „Różaniec do granic Nieba”.

Od 1 do 8 listopada będzie trwała ogólnopolska modlitwa podczas nawiedzenia grobów rodzinnych i zachęcająca do wzywania wstawiennictwa dzieci poczętych zmarłych w wyniku poronienia lub też w wyniku aborcji oraz ofiarowania odpustu za dusze zmarłych.

Organizator wydarzenia Maciej Bodasiński mówił w Poranku „Siódma9”, że ta modlitwa może przynieść owoce pojednania i przebaczenia. Zachęcał do udziału i organizacji wydarzenia.

„Podczas wizyty na cmentarzu, jeśli będzie to możliwe, zwracamy się 1 listopada do dzieci z modlitwą, która niedługo będzie dostępna na stronie internetowej. Przepraszamy Pana Boga za całe to zło. Prosimy dzieci o wybaczenie, prosimy by śmierć nie mogła nad nami zapanować, prosimy je o wstawiennictwo. Będzie to krótka, treściwa modlitwa. Ważne by taką modlitwą ogarnąć wszystkie osoby w naszej rodzinie” – powiedział rozmówca Karola Gaca.

W ramach wydarzenia w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych w parafiach organizatorzy proponują codzienną, pokutną modlitwę różańcową, zachęcają także księży proboszczów do dzielenia się własnym programem.

„Jeśli nie jest to możliwe w parafii to w domu czy pod krzyżem przydrożnym. Tam spotykamy się codziennie na modlitwie pokutnej. Przez wszystkie ostatnie lata Matka Boża podczas uznanych objawień mówi jedną rzecz: pokuta, pokuta, pokuta. Mówi też, że nad świat nadchodzą straszne wydarzenia. Lekarstwem na to jest pokuta za grzechy. Chcielibyśmy prosić wszystkich z Was o podjęcie takiego wysiłku. Codziennie spotykamy się na modlitwie i pokutujemy za grzechy przed Panem Bogiem” – mówił Maciej Bodasiński.

Na stronie rozaniecdogranic.pl dostępne będą propozycje rozważań różańcowych, które mogą być pomocne w organizacji wydarzenia w parafiach i wspólnotach. Zostały przygotowane na podstawie nauczania: ks. Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, o. Maksymiliana Kolbego, s. Faustyny, św. Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Piotra Pawlukiewicza oraz Alicji Lenczewskiej.

„Pomysł powstał na gorąco pod wpływem lęku, niepewności, która w nas jest. I wołania Pana Boga o nawrócenie, który krzyczy chyba do nas przez te wydarzenia. Nie wiemy jaki będzie odzew w tak krótkim czasie natomiast zainteresowanie jest bardzo duże” – powiedział gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

https://soundcloud.com/poranek-siodma9/20201019-maciej-bodasi-ski