91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 24.02.2020 r.
Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

WIZYTA SZCZEGÓLNYCH GOŚCI NA KONCERCIE BOŻONARODZENIOWYM W SZKOLE PODSTAWOWEJ   NR 6 IM. KS. DR. BERNARDA  SYCHTY W KOŚCIERZYNIE 

  Dzień 12 grudnia 2019r. był dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w  Kościerzynie zwiastunem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W tym dniu Społeczność Szkolna, Rodzice i inni Goście obejrzeli Koncert Bożonarodzeniowy pt. "W Boże Narodzenie wszystko się weseli”. Dzieci i młodzież naszej szkoły w liczbie 240 z wielkim zaangażowaniem wyśpiewała i zatańczyła dla Dzieciątka radość , którą ogłosili Aniołowie nad Betlejem. Tańczyło niebo i ziemia; poczynając od Aniołów, potem świat przyrody: zwierzęta, rośliny i na końcu człowiek.  

   W dniu 19 grudnia gościłyśmy na Koncercie szczególnych gości. Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę, ks. prałata Mariana Szczepińskiego, ks. prałata Antoniego Bączkowskiego –proboszcza parafii Św. Trójcy w Kościerzynie, Siostry Franciszkanki z Orlika z przełożoną prowincjalną s. Mironą , Siostry Benedyktynki Samarytanki z podopiecznymi z Parchowa, Panią dyrektor Obsługi Placówek Oświatowych Alicję Kirstein i innych gości.

   Dziękujemy wszystkim za przybycie. Księdzu Biskupowi za obecność , ciepłe słowa i serdeczne życzenia skierowane do uczniów i pracowników szkoły.

 


                                                                                                 Dyrekcja szkoły, 

                                                                                                  siostry katechetki: s. Faustyna,  s. Ilona, 

                                                                                                 i  nauczyciele