91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 12.11.2019 r.
Imieniny: Renata, Witold, Konrad

W sobotę, 15 czerwca odbył się w Pelplinie Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych, który w tym roku był po raz pierwszy połączony z "Przystanią - Warsztaty dla duszy".

Zjazd rozpoczęliśmy na górce Papieskiej, gdzie wspominano 20-lecie pobycia Jana Pawła II w Pelplinie. Kolejnym miejscem naszego świętowania był stadion Miejski, gdzie odbyły się rozgrywki lekkoatletyczne oraz turniej piłki nożnej, do którego przystąpiło łącznie 30 drużyn. Po zmaganiach sportowych udaliśmy się na kulminacyjny punkt całego dnia, jakim była uroczysta Msza święta na Przystani Sobieskiego. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, a homilię wygłosił Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj.

W tegorocznym zjeździe liturgicznym uczestniczyło 517 osób z 26 parafii Diecezji Pelplińskiej wraz z  24 kapłanami. 

Zjazd Służb Liturgicznych nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca wielu organizacji. Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego zjazdu, jednocześnie dziękuje Wszystkim kapłanom, którzy na co dzień wkładają wiele trudu i wysiłku w formację służby liturgicznej w parafiach. 

ks. Grzegorz Miotk

Galeria zdjęć