91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 17.09.2019 r.
Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek

W Człuchowie uroczyście otwarto w środę 22 maja Człuchowski Dom Kolpinga - to miejsce spotkań ludzi kreatywnych i chętnych do działania i pomocy innym.

To właśnie tutaj ma powstać zaplecze dla działalności statutowej Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Człuchowie, zwłaszcza przy organizacji Festiwalu Radości Chrześcijańskiej Katolicy Na Ulicy czy Człuchowskiego Balu Świętych, warsztatów tematycznych i terapełtycznych dla rodzin a także innych podejmowanych inicjatyw. Przed oficjalnym otwarciem, wokalnie prezentowały się dzieci z przedszkola Jacka i Agatki oraz ze szkoły „Piano”.
W uroczystości otwarcia Domu Kolpinga uczestniczył między innymi ksiądz biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj.
- Mówimy w Kościele, że braćmi i siostrami w Chrystusie jesteśmy - mówił podczas otwarcia Domu Kolpinga ksiądz biskup. - I to jest piękne. To jest nieustanne przypomnienie, że mamy cieszyć się różnorodnością i podejmować inicjatywy pozwalające wydobywać te talenty, które pewnie są. Tylko musiał znaleźć się ktoś, kto potrafił uruchomić pewną przestrzeń i uruchomić mechanizmy pozwalające chociażby na to, żeby dzieci pełną piersią mogły zaśpiewać.

Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa podkreślał z kolei, jak dużo udało się zrobić w Człuchowie wikariuszom z człuchowskich parafii. - Stworzyliście taką atmosferę, że ludzie sami przychodzą do was, żeby was wspierać, pomagać, żeby uczestniczyć przy organizacji różnych imprez katolickich - mówił burmistrz. Myślę, że w najbliższym czasie ten dom będzie służył naszym mieszkańcom, skupionym w chrześcijaństwie. Oby służył wam jak najlepiej, jak najdłużej.

Człuchowski Dom Kolpinga został utworzony dzięki dotacji z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Stowarzyszenie otrzymało na ten cel 30 tys. zł dofinansowania, a wszystkie wydatki pochłonęły około 40 tys. zł. "Udało się zrobić kapitalny remont przy tak stosunkowo niewielkich nakładach także dzięki pracy kilkudziesięciu wolontariuszy”, "To ma być miejsce, które będzie tętniło życiem" - mówi prezes Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga i wikariusz parafii pw. św. Jakuba w Człuchowie ks. Krystian Feddek.

Galeria zdjęć

Autor zdjęć: Dariusz Kępa