91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 23.07.2019 r.
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

W niedzielę, 17 marca 2019 r., w dwa tygodnie po święceniach biskupich, bp pomocniczy diecezji pelplińskiej, ks. Arkadiusz Okroj odprawił mszę św. rodzinnej parafii pw. św. Piotra i Pawła w Chmielnie.

Modlił się w intencji parafii, o Boże błogosławieństwo dla wspólnoty, za zmarłych jej dobrodziejów, chorych i cierpiących. O dary Ducha świętego dla nowego biskupa i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Okrojów modlił się ks. Grzegorz Fąferko, proboszcz z parafii w Szymbarku.

Na to uroczyste spotkanie przybyli licznie parafianie, przedstawiciele samorządu z wójtem Michałem Melibrudą, dawni nauczyciele, koledzy z czasów edukacji ks. Arkadiusza, jego sąsiedzi, przyjaciele i znajomi. Dekanat kartuski prezentował ks. dziekan Piotr Krupiński, proboszcz parafii WNMP w Kartuzach, stężycki – ks. Grzegorz Fąferko, kuzyn biskupa.

 

Błogosławiony lud, który umie się cieszyć – mówił na wstępie ks. bp Arkadiusz. - Dzisiaj cieszymy się z tego, że jesteśmy razem, w domu. Bo to prawda – tu jest mój dom i moja rodzina. Ona jest jakby poszerzona w tej świątyni. (…) Jesteście świadkami żywego Kościoła, świadkami tego, że warto trzymać z Bogiem.

Msza prymicyjna w rodzinnej parafii w Chmielnie - homilia:

Po mszy św. posypały się życzenia i gratulacje, najpierw w kościele, potem w domu kultury.

Galeria zdjęć