91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.05.2019 r.
Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

W imieniu Rafael Film, po raz kolejny pragnę poinformować o premierze kinowej filmu z ewangelicznym przesłaniem. „Największy dar” to obraz wyjątkowy. Powstał dzięki zaangażowaniu bardzo wielu ludzi w Polsce i Hiszpanii, a jego reżyserem jest Juan Manuel Cotelo, twórca słynnego filmu „Ziemia Maryi”. Rafael ma zaszczyt być współproducentem filmu.

„Największy Dar” powstawał przez ostatnie dwa lata i stał się najbardziej oczekiwanym filmem katolickim ostatnich miesięcy. Premierę i dystrybucję zapowiedziano w blisko 40 krajach. Tematem filmu jest przebaczenie.

„Największy dar” to film szczególnie aktualny, potrzebny na dzisiejsze czasy, zupełnie inaczej ustawiający perspektywę widza wobec drugiego człowieka, także tego, który sprawia nam cierpienie. Konwencja obrazu zaskakuje, przekaz oczarowuje. „Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i... duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.

8 marca „Największy dar” wchodzi na ekrany polskich kin. Filmy religijne trudno przebijają się do regularnego repertuaru, ale większość kin (kina studyjne, Multikina i Heliosy) deklaruje, że bardzo chętnie zagra „Największy dar” dla zorganizowanych grup. Dlatego gorąco zachęcamy i prosimy, by pomóc nam rozpropagować wśród wiernych informacje o filmie a także rozważyć możliwość zorganizowania w najbliższym kinie pokazu dla parafii. Taki seans może być formą dodatkowych, filmowych rekolekcji dla parafian, uczniów czy wspólnot. Wspólne wyjście lub wyjazd do kina to także znakomita forma integracyjnego spotkania dla wiernych z parafii.

Wierzymy, że ewangelizacja poprzez kino to we współczesnych czasach bardzo ważne narzędzie pracy duszpasterskiej. Jeśli nie zapełnimy kinowych sal, filmy prezentujące katolickie wartości znikną z przestrzeni publicznej a widz nie będzie miał alternatywy dla obrazów antykościelnych czy negujących wartości katolickie. Dlatego gorąco apelujemy o wsparcie. Mamy nadzieję, że kiedyś - przy zaangażowaniu, wsparciu w parafiach, wspólnotach, rodzinach - także na film z katolickimi wartościami przyjdzie do kina 5 milionów widzów.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie i zapraszamy serdecznie do kin.

 

Przemysław Wrężlewicz

Dyrektor Rafael Film