91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 18.04.2019 r.
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Z okazji Jubileuszu 50-lecia Koronacji Figury Matki Bożej Piaseckiej przygotowano specjalny "Ceremoniał" niedzielnej uroczystości, której będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Publikacja przygotowana przez kustosza Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie ks. Andrzeja Ossowskiego zawiera teksty Mszy św., która będzie celebrowana w Piasecznie 9 września 2018 roku o godz. 10.30. W Dodatku umieszczono pieśni oraz Litanię do Matki Bożej Piaseckiej. Ceremoniał będzie praktyczną i trwałą pamiątką tegorocznych uroczystości jubileuszowych.

To nie jedyna publikacja z okazji 50-lecia Koronacji. Również 7 września ujrzała światło dzienne książka pod redakcją ks. prałata prof. dr. hab. Wojciecha Pikora. Opracowanie pod tytułem "Kultura materialna i duchowa sanktuarium w Piasecznie" zawiera teksty wygłoszone podczas konferencji, która odbyła się w Piasecznie 26 maja br.

Przypomnijmy, że na tegoroczny piasecki jubileusz historyk Bogdan Badziong przygotował również nowy przewodnik po Piasecznie, o czym informowaliśmy już wcześniej.

Na antenie Radia Głos od kilku tygodni nadajemy wspomnienia uczestników Koronacji z 1968 roku.

Wśród nich jest Małgorzata Anflik, która pomagała w przygotowaniu obiadu oraz podawała do stołu podczas posiłku, którego głównym gościem był kard. Karol Wojtyła:

Małgorzata Anfilk 7.09.2018:

Wspomnienia mieszkańca Pelplina:

Franciszek Solecki: