91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 22.02.2019 r.
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

W dniach 25 – 27 maja w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W organizowanym przez Diecezję Pelplińską turnieju wzięło udział osiem drużyn – cztery męskie i cztery żeńskie.

Pierwszego dnia turnieju młodzież w wieku 14 – 30 lat miała okazję zwiedzić Tczew wraz
z przewodnikiem, a potem wspólnie uczestniczyła w Mszy Świętej, którą swoim śpiewem upiększył zespół M3PM – sekcja muzyczna KSM z tczewskiej Fary. Po kolacji miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zawodów i losowanie kolejności meczów. W sobotę, 26 maja, rozpoczęły się rozgrywki. Trwały niemal cały dzień z przerwą na obiad. W pierwszej ich fazie zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”.

Galeria zdjęć

Wyniki I rundy zawodów:

Rozgrywki druhen:

KSM Archidiecezji Katowickiej - KSM Diecezji Drohiczyńskiej 2:0 (25:21, 25:14)
KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowska – KSM Diecezji Rzeszowska 2:0 (25:1, 25:14)
KSM Archidiecezji Katowickiej - KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 0:2 (13:25, 18:25)
KSM Diecezji Drohiczyńskiej - KSM Diecezji Rzeszowskiej 0:2 (13:25, 18:25)
KSM Archidiecezji Katowickiej - KSM Diecezji Rzeszowskiej 2:1 (25:20, 19:25, 15:8)
KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - KSM Diecezji Drohiczyńskiej 2:0 (25:14, 25:14)

Rozgrywki druhów:

KSM Diecezji Pelplińskiej - KSM Archidiecezji Katowickiej 2:1 (25:14, 22:25, 15:7)
KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowska – KSM Diecezji Drohiczyńskiej 2:0 (25:20, 25:20)
KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - KSM Diecezji Pelplińskiej 1:2 (25:19, 21:25, 8:15)
KSM Diecezji Drohiczyńskiej - KSM Archidiecezji Katowickiej 1:2 (18:25, 25:20, 10:15)
KSM Diecezji Peplińskiej - KSM Diecezji Drohiczyńskiej 2:0 (25:17, 25:16)
KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - KSM Archidiecezji Katowickiej 2:0 (25:17, 25:18)

O 17:00 rozegrano mecze o brązowy medal. W kategorii dziewcząt zawodniczki z Diecezji Rzeszowskiej 2:0 pokonały Diecezję Drohiczyńską. Wśród chłopców po zaciętym meczu 2:1 z Diecezją Drohiczyńską zwyciężył zespół z KSM Archidiecezji Katowickiej.

Po sportowych emocjach i rozwoju fizycznym nadszedł czas na rozwój duchowy – wspólną Mszę Świętą. Tym razem za oprawę muzyczną odpowiadał oddział KSM z oddziału przy parafii św. Józefa w Tczewie. Wieczorem większość uczestników mistrzostw zgromadziła się przed telewizorami, by obserwować zmagania piłkarzy w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów.

W niedzielę, 27 maja, młodzież musiała zerwać się z łóżek bardzo wcześnie – dzień rozpoczął się bowiem Mszą Świętą o 7:00. Następnie rozegrano mecze finałowe. Rywalizacja była zacięta. Wśród dziewcząt mistrzyniami zostały reprezentantki Archidiecezji Katowickiej, zagrzewane do boju przez pewnych już brązowego medalu kolegów. Srebrne medale zawisły na szyjach siatkarek z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pokonanych 0:2.

Wśród chłopców zacięty, lecz zwycięski bój z zeszłorocznymi mistrzami i gospodarzami turnieju z Diecezji Pelplińskiej stoczyli zawodnicy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zespoły walczyły zaciekle i walka była bardzo wyrównana, jednak goście pokonali  2:0 uszczuplony o libero skład Diecezji Pelplińskiej.

O 11:30 miało miejsce oficjalne zakończenie turnieju, wręczenie nagród i podziękowania. Sędziowie i organizatorzy przyznali też nagrody dla najlepszych zawodników, biorąc pod uwagę nie tylko ich umiejętności siatkarskie, ale i postawę na boisku i poza nim. Najlepszą siatkarką okazała się Elżbieta Szczygieł z Archidiecezji Katowickiej, najlepszym zawodnikiem zaś Rafał Zajdler reprezentujący Diecezję Pelplińską.

Cały turniej przebiegał w duchu zdrowej rywalizacji przy wzajemnym szacunku rywalizujących ze sobą drużyn. Zawodnicy nie tylko dobrze grali, ale też tworzyli radosną atmosferę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za gotowość do wypełnienia ósmej zasady KSM-owicza – „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny” oraz promowanie katolickich wartości.

Mistrzostwa nie mogłyby odbyć się bez pomocy sponsorów i patronów. Dziękujemy Radiu Głos, czasopismom „Pielgrzym” i „Wzrastanie”, portalowi Polski-Sport.pl, wydawnictwom GOTÓW i Bernardinum, Treflowi Gdańsk, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, sieci sklepów Carrefour, piekarni Sambor i Starostwu Powiatowemu w Tczewie za okazaną nam pomoc. Szczególnie wdzięczni jesteśmy naszym patronom honorowym – JE Biskupowi Pelplińskiemu Ryszardowi Kasynie i Prezydentowi Miasta Tczewa, Mirosławowi Pobłockiemu. Niezwykle zadowoleni jesteśmy ze współpracy z hotelem Carina w Tczewie  na czele z panem dyrektorem Adamem Andryjenką oraz z parafią Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie z życzliwym nam proboszczem ks. Januszem Gojke.

Wyrazy naszego uznania płyną też w stronę sędziów – pani Małgorzaty Lidzińskiej, pani Edyty Nobis, Natalii Duszyńskiej i Martyny Rompy. Szczególnie gorące podziękowania należą się naszym wolontariuszom – Bognie Haftce, Agacie Wujeckiej, Natalia Lidzińskiej, Patrycji Nawrockiej, Laurze Pieczewskiej, Annie Pieczewskiej, Agacie Laskowskiej i Pawłowi Chyke. Nie mniej doceniamy wiedzę historyczną i zaangażowanie przewodnika, który oprowadził naszych gości po grodzie Sambora – pana Macieja Wojcieszaka. Wszystkim Wam składamy serdeczne Bóg zapłać!