91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 21.03.2019 r.
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

13 maja 2018 r. w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz w 37 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II, w kościele w Potęgowie (parafia Skórowo) odbył się kolejny „Koncert Papieski”, który otworzył i wprowadził w tematykę, gospodarz tej świątyni, Ks. Proboszcz Waldemar Pielecki.

Atmosfera i klimat tego spotkania muzycznego były wyjątkowe, a wszystko za sprawą wykonawców i doboru utworów, które skłaniały do refleksji i zadumy, a przede wszystkim obudziły wspomnienia o naszym Świętym Rodaku, który całe swoje życie powierzył najlepszej z matek - Matce Bożej. Utwór „Ave Maria...” wzbudził najwięcej emocji i przeżyć a nawet łez, wśród artystów i odbiorców koncertu, a świątynia była zapełniona.

Wśród wykonawców wystąpili: schola parafialna „Totus Tuus” z prowadzącym Jerzym Śmiechowskim, zespół dziecięcy „Mleczaki”, Janina Grudzińska, Karolina Oszmaniec, Patrycja Pikuła, Nikola Kędra i gościnnie po raz pierwszy w naszej parafii Maciej Naczk - muzyk, śpiewak operowy, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Salzburgu oraz Uniwersytetu Muzycznego Chopina w Warszawie, aktualnie współpracujący z działaczami Opery Wiedeńskiej jako solista koncertowy i operowy.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznego koncertu (stronie technicznej i akustycznej za sprzęt oraz obsługę), a także Drogim Parafianom i Gościom, którzy jak zawsze dopisali i sprawili, że duch modlitwy przepełniał potęgowską świątynię.

ks. Tadeusz Drobinski

Galeria zdjęć