91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.02.2019 r.
Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel

Już od pięciu lat, muzyczny krajobraz Tczewa ubogaca cykl koncertów organowych i kameralnych w kościele św. Józefa, organizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane.

W gościnnych progach zabytkowej świątyni, rozbrzmiewają najpiękniejsze dzieła muzyki klasycznej w ciekawych interpretacjach. W minionych edycjach mogliśmy wysłuchać różnorodnych koncepcji reprertuarowych oraz brzmieniowych, jakie fundowali nam wspaniali muzycy: organiści, skrzypkowie, wokaliści, a nawet Orkiestra Kameralna PROGRESS. Jubileuszowa, piąta edycja festiwalu będzie przede wszystkim prezentacją muzyki organowej pochodzącej z różnych epok w historii muzyki. Podczas inauguracyjnego koncertu - 19 maja o godz. 19.15 - wystąpi dyrektor artystyczny - Maciej Zakrzewski. Ten doskonale znany tczewskiej publiczności organista, kompozytor, improwizator, organizator życia muzycznego, podczas sobotniego wieczoru zaprezentuje dzieła kompozytorów romantycznych i współczesnych, które doskonale oddają możliwości brzmieniowe i dynamiczne organów z kościoła św. Józefa w Tczewie. Obok pięknych, romantycznych dzieł Josepha Rheinbergera czy Johannesa Brahmsa wybrzmią także niezwykle barwne miniatury organowe libańskiego kompozytora Naji Hakima. Punktem kulminacyjnym koncertu, będzie jednak zapowiadana prapremiera „The Allegories” skomponowanego przez Macieja Zakrzewskiego – cyklu, w którym tematy naszej cybernetycznej codzienności stykają się z odwiecznymi pytaniami o sens życia człowieka. Jak zawsze, koncert okraszony będzie ciekawym słowem o muzyce, przygotowanym przez członków Stowarzyszenia Musica Giovane.

Tradycyjnie już wstęp na koncert jest wolny, zaś przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty z muzyką klasyczną i organową. Festiwal został dofinansowany z budżetu Miasta Tczewa w ramach wsparcia organizacji pozarządowych w zakresie kultury oraz ochrony dziedzictwa narodowego. Serdecznie zapraszamy – 19.05.2018, kościół św. Józefa w Tczewie, godz. 19.15!

Zapowiedź koncertów organowych w parafii św. Józefa w Tczewie: