91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 16.01.2019 r.
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

 17 marca 2018r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas w Skórczu odbył się po raz kolejny Warsztatowy Dzień Skupienia.

W rekolekcjach wielkopostnych wzięło udział ponad 70 osób: rodzice, opiekunowie, uczestnicy placówki oraz wolontariusze i goście. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się Adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Diakona Patryka Śwista. W tym czasie była okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Podczas Mszy Świętej celebrowanej przez Ks. Arkadiusza Liberskiego z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim, rodzice
i opiekunowie aktywnie włączali się w liturgię poprzez Czytania i Modlitwę Wiernych. Oprawę muzyczną Adoracji i Mszy Św. zapewniła Schola dziecięco – młodzieżowa z Parafii Kościelna Jania. Kolejnym punktem spotkania była nauka rekolekcyjna dla rodziców i opiekunów, a następnie obiad
i zajęcia rodzinne przy wspólnej kawie. 

Całość spotkania odbyła się pod dachem Warsztatów Caritas w Skórczu, od dwudziestu prawie lat goszczących osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Skórcz i sąsiednich. 

Wyrażamy wdzięczność za obecność , piękne świadectwo wiary oraz pełne zaangażowanie rodziców, opiekunów, wolontariuszy, gości i Księży, dzięki którym spotkanie miało tak rodzinny i głęboki charakter.

        Pracownik Caritas 

Beta Małka