91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 16.01.2019 r.
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

        W niedzielę, 14 stycznia 2018 r., o godz. 19.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy. Wydarzenie muzyczne przygotowuje wokalno - instrumentalny zespół „Na cały Głos”. Grupa młodych muzyków od 6. lat działa przy Radiu Głos w Pelplinie. Jest to jedyna tego typu wspólnota działająca przy katolickiej rozgłośni w Polsce.  

            Tym razem w pelplińskiej katedrze zabrzmią najpiękniejsze kolędy, pastorałki i współczesne utwory świąteczne. Wszystkie opracowania muzyczne są przygotowane w zupełnie nowych aranżacjach. Partie chóralne przygotowała Agata Hoduń, a jej brat Jacek Hoduń zajął się instrumentalizacją utworów. Tradycją koncertów „NcG” w bazylice katedralnej są specjalnie przygotowywane efekty świetlne, aby wydobyć i zachwycić pięknem pocysterskiej świątyni. 

Utwory muzyczne będą przeplatane narracją słowną, którą poprowadzi Konrad Glejt, aby razem stworzyć przejmującą opowieść Bożonarodzeniową o Bogu, który z miłości do człowieka stał się jednym z nas. Jak podkreśla opiekun zespołu ks. Zbigniew Gełdon:  „przez treści wydobyte z kolęd i z współczesnych utworów świątecznych, chcemy wzbudzać w sobie i w naszych słuchaczach wiarę.”

Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

 


Będziemy wdzięczni, jeśli Księża Proboszczowie poinformują swoich parafian o Koncercie kolęd w pelplińskiej bazylice katedralnej, który przygotowuje radiowy zespół „Na cały Głos”.
Z wyrazami szacunku
ks. Zbigniew Gełdon 

Treść komunikatu:

Radiowy zespół "Na cały Głos" zaprasza na wyjątkowy koncert Bożonarodzeniowy.
Najpiękniejsze kolędy, pastorałki i współczesne utwory świąteczne zabrzmią w baśniowej oprawie świateł.
Bazylika katedralna w Pelplinie,
Niedziela, 14 stycznia godz. 19.00
Wstęp wolny. Zapraszamy