91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 17.12.2018 r.
Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

Orszak Trzech Króli w Pelplinie

6 stycznia 2018 roku w Pelplinie odbędzie się już po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Organizatorami przedsięwzięcia są: Parafia Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Gmina Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury, lokalne szkoły i inne podmioty oraz osoby włączające się w to dzieło.  

Orszak ma charakter religijny. Organizowany jest w związku z obchodzoną w kościele katolickim uroczystością Objawienia Pańskiego, zwanym popularnie Świętem Trzech Króli. Symbolem święta jest opisana w Ewangelii historia Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem.

Planowany Orszak Trzech Króli w Pelplinie nawiązuje do tamtych wydarzeń i jest jednym z wielu Orszaków organizowanych tego dnia w całej Polsce pod patronatem Fundacji Orszak Trzech Króli.

Program

Na początku Orszak podzielony jest na 3 grupy, które przejdą ze swoich placówek przed Urząd Gminy na Plac Grunwaldzki:

1. Niebieski z  ZKiW nr 1

2. Zielony z Zespołu Szkół nr 2

3. Czerwony z Przedszkola nr 2

Następnie wszyscy razem przejdą jednym Orszakiem do katedry, gdzie sprawowana będzie Msza św. o godz. 12.00. Po Eucharystii nastąpi rozdanie certyfikatów uczestnictwa, poczęstunek, zdjęcia i wręczenie certyfikatów dla rodzin w krużgankach katedry.

------------------------------------------------------------------------

Starogard Gdański

Niniejszym
ogłaszamy, zawiadamiamy, zapraszamy,
na wspólne kolędowanie, świętowanie, radowanie się!
Albowiem 6 stycznia 2018 roku,
w Uroczystość Objawienia Pańskiego
w Starogardzie Gdańskim
wyruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI
z trzech miejsc:
parking przy sklepie Moto Jack ul.Kociewska o godzinie 13:00 – królewski orszak czerwony
kościół Miłosierdzia Bożego o godzinie 13:00 – rusza królewski orszak niebieski
ul.Hallera przy Poczcie Głównej godzinie 13:00 – rusza królewski orszak zielony
spotkanie Trzech Króli u Heroda
– na parkingu przy Starostwie o 13:30
o godzinie 14:00 wszystkie orszaki wyruszają z Rynku do kościoła św.Wojciecha
na zakończenie Koncert kolęd

Serdecznie zachęcamy do udziału
w ORSZAKU TRZECH KRÓLI
mieszkańców Starogardu Gdańskiego i Gości!

 

------------------------------------------------------------------

 Tczew

 

Orszak Trzech Króli to wspólne świętowanie uroczystości Objawienia Pana Jezusa, polegające na wspólnym kolędowaniu w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami. Orszak nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym.

Zapraszamy 6 stycznia na godz. 14.00 rodziny, przedszkola, uczniów, nauczycieli i rodziców, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i kluby. Zapraszamy zespoły i chóry. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub szyldami.

1) Pierwszy orszak wyrusza z Placu Hallera ulicą J.Dąbrowskiego do Kanonki na czele z pierwszym królem oraz Biskupem Pelplińskim.

2) Drugi orszak wyrusza z Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia do Kanonki na czele z drugim królem oraz Prezydentem Miasta Mirosław Pobłocki - Prezydent miasta Tczewa.

3)Trzeci orszak wyrusza z placu przy pomniku Jana Pawła II Świętego na Suchostrzygach (NMP MK TCZEW) ulicą Wojska Polskiego do Kanonki na czele z trzecim królem oraz ze Starostą Tczewskim. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Idziemy, śpiewając kolędy i grając na instrumentach przebrani i radośni. Pokłonimy się Dzieciątku, wspólnie zaśpiewamy kolędy przy stajence wraz z Przemysławem Radziszewskim. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej uzyskując pieczęcie trzech króli. Każda rodzina przebrana i godnie uczestnicząca w Orszaku może uzyskać duży, imienny certyfikat z podpisami patronów. Po pokłonie Dzieciątku i Świętej Rodzinie wszyscy uczestnicy zostaną poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem, słodyczami. Każdy może otrzymać darmowy śpiewnik z kolędami, aby wspólnym śpiewem uczestniczyć w pokłonie Dzieciątku.

Patronat nad tym wydarzeniem objął J.E. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski.

Mając na uwadze godne, rodzinne przygotowanie się do święta Epifanii, wspólne przeżywanie w rodzinnym gronie przed udziałem w uroczystościach orszakowych, organizatorzy także w tym roku ogłaszają KONKURSY Z NAGRODAMI.

 

----------------------------------------------------------------------

 Chojnice

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Chojnicach.

6 stycznia 2018 roku w Chojnicach odbędzie się V Orszak Trzech Króli, czyli uliczne jasełka. Pod hasłem : "BÓG JEST DLA WSZYSTKICH!"
Start Orszaku z Placu Emsdetten o 11:50.
Po drodze do Stajenki będzie można zobaczyć: Dwór Heroda, Pierwszy grzech, Gospodę oraz Walkę dobra ze złem.
Wszystko zakończy się pokłonem Nowonarodzonemu i wspólnym kolędowaniem na Starym Rynku.
Organizatorzy: Miasto Chojnice, Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej oraz Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela

 

---------------------------------------------------------------------------

 

 ------------------------------------------------------

Kwidzyn

Godz.15.00
Kolędy na jazzowo
New Life m
Sobota Trzech Króli
Kościół p.w. Trójcy Świętej Kwidzyn

 

------------------------------------------