91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 26.09.2018 r.
Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Sześć niezależnych katolickich stacji radiowych 2 października wystartowało ze wspólnym pasmem porannym o nazwie „Siódma9” emitowanym ze studia w Warszawie.

Od poniedziałku do piątku przez dwie godziny nadawany będzie bogaty program publicystyczny dotyczący spraw społecznych i codziennego życia Polaków. Znajdą się tam rozmowy, reportaże, przegląd prasy oraz dynamiczna muzyka.
- Nowy program federacji radiowej jest ważnym czynnikiem integrującym media zrzeszone w Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich oraz okazją do dotarcia z wiadomościami do szerszego odbiory – uważa abp Henryk Hoser.

Biskup warszawsko-praski wyraził zadowolenie, że nowe pasmo nie będzie nosiło jakiegoś „namaszczenia politycznego”. - To program, który dopełnia w perspektywie katolickiej nauki społecznej ogólny program naszych radiostacji. Ukazuje pewne punkty widzenia, które ułatwią odbiorcy zrozumienie dokonujących się w świecie procesów – powiedział abp Hoser.

Jego zdaniem, nowe pasmo będzie również szansą na pokazanie niektórych wydarzeń w perspektywie poszanowania dla człowieka oraz zaproszeniem ludzi, którzy mają coś ważnego do powiedzenia i robią to w sposób niekoniunkturalny.

Pomysłodawcami wspólnego porannego pasma są Radio Nadzieja z Łomży i Radio Warszawa. Do projektu dołączyły także Radio Fiat, Katolickie Radio Zamość oraz Radio Głos i Radio Victoria. – Jest to trzeci etap naszej współpracy w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Na początku wymienialiśmy się nawzajem audycjami, wzbogacając tym samym swoją ofertę programową. Następnym etapem była wymiana bieżących informacji. Przyszedł w końcu czas na wspólne pasmo poranne publicystyczno- informacyjne – powiedział zastępca przewodniczącego forum i dyrektor Radia Warszawa ks. Grzegorz Walkiewicz.

Przyznał, że program „Siódma9” to wstęp do jeszcze głębszej współpracy w ramach samego forum. - Na rozgrywające się na naszych oczach wydarzenia będziemy chcieli patrzeć w perspektywie katolickiej nauki społecznej oraz życia rodzinnego – zapowiedział ks. Walkiewicz.

Audycje będą prowadzili doświadczeni dziennikarze: dwóch z radia Warszawa ( Piotr Otrębski oraz Jarosław Wydra) jedna osoba z radia Nadzieja ( Anna Skiepko) oraz dwie osoby z poza świata radiowego (Agnieszka Borowska związana z Telewizją Republika oraz Marcin Fiołek związany z portalem wPolityce.pl) – poinformował ks. Walkiewicz.

Do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich należą: Katolickie Radio Podlasie z Siedlec, Radio Warszawa, Radio Nadzieja z Łomży, Radio Niepokalanów, Radio Głos (Peplplin), Radio RDN Małopolska, Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT z Częstochowy, Anioł Beskidów z Bielska-Białej, Radio Via z Rzeszowa, Radio Fara z Przemyśla, Radio AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej, Katolickie Radio Zamość, Radio i z Białegostoku, Radio Emaus z Poznania, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio Rodzina z Wrocławia, Radio Rodzina z Kalisza, Radio Victoria z Łowicza, Radio eM 107,6 FM z Katowic, Radio Jasna Góra, Radio DOXA z Opola, Radio eM Kielce, Radio RDN Nowy Sącz.
mag / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna

=======================

Poranek "Siódma9" od poniedziałku do piątku, w godz. 7.09 - 9.00.

W tym korespondencje i reportaże z rozgłośni nadających "poranek".

Radio Głos nadało  pierwszą korespondencję już 2 października o godz. 8.43. Justyna Glazik mówiła o: pomocy poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy, udziale diecezji pelplińskiej w "Różańcu do granic" oraz regionalnym sympozjum kulinarnym o "Jeściu na Kociewiu" w Subkowach.