91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 18.06.2018 r.
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

Wokalno-instrumentalny klerycki zespół CIS wystąpił w Hamburgu.

Oto wspomnienia uczestnika posługi wśród Polonii w Niemczech:

Galeria zdjęć

W dniach 7-10 lipca jako klerycki zespół CIS  z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie  gościliśmy w Polskiej Misji Katolickiej (PKM) w Hamburgu. Wcześniej tego rodzaju wizyta miała miejsce w 1995 roku podczas rekolekcji głoszonych przez ówczesnego rektora seminarium ks. Wiesława Meringa. Chociaż od tego czasu skład zespołu kilka razy uległ zmianie, pojechaliśmy tam  jako siedmioosobowy zespół CIS wraz z moderatorem ks. prefektem Arkadiuszem Drzycimskim. 

Najpierw włączyliśmy się w oprawę muzyczną zakończenia roku szkolnego tzw. szkoły sobotniej dla Polonii. Po Mszy Świętej nastąpiły podsumowania pracy poszczególnych roczników oraz koncert, w którym wzięli udział także rodzice i nauczyciele.

Drugim etapem wyjazdu była posługa muzyczna na dziewięciu niedzielnych Mszach Świętych. Kazania głosił ks. prefekt. Logistycznie było to nie lada wyzwanie, gdyż liturgia odbywała się w różnych miejscach i nie zawsze nadążaliśmy z przygotowaniem sprzętu muzycznego. Ostatecznie udało nam się a poza tym mogliśmy też zwiedzić Hamburg.

Poznaliśmy pewne realia miejsca i czasu, z jednej strony zamieszki w centrum miasta z okazji szczytu państw G-20 a z drugiej strony trudna dzielnica St. Pauli, gdzie mieszkaliśmy.  Wszystko to  wywarło na nas silne wrażenia. Jednak był to dla nas dobry czas. Mogliśmy zobaczyć i doświadczyć innego rodzaju posługi jaka jest związana z Polską Misją Katolicką w Niemczech. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam to umożliwili.

Jan Lubiński