91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 18.06.2018 r.
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

Warszawska premiera oratorium „Cztery Pory Życia Pro - life” Autorska kompozycja o życiu człowieka. Informacja prasowa

W sobotę, 25 marca 2015 roku, o godz. 19.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na Saskiej Kępie w Warszawie, w Dzień Świętości Życia odbędzie się koncert oratorium „Cztery Pory Życia Pro - life”.  

W trosce o ukazanie wartości człowieka i jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci w Pelplinie powstało Oratorium „4 Pory Życia - Pro life”. Kompozycja została napisana przez młodzież i studentów z zespołów  "Na cały Głos" z Pelplina, który działa przy diecezjalnym Radiu Głos oraz "Nieboskłonni" z Tczewa, który działa przy parafii  św. Maksymiliana Kolbego.  

Oratorium zawiera 13 autorskich utworów mówiących o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Aby atrakcyjnie ukazać piosenki – wpisano je w cztery pory roku. W ten sposób tworząc kompozycje starano się ukazać istotne chwile z życia każdego człowieka. A oto tytuły powstałych utworów: Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny); Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń); Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków); Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć ) i finałowe Zmartwychwstanie. 

Nad kompozycją młodzież pracowała przez jeden rok. Najpierw powstały teksty piosenek, nad którymi młodzi autorzy spędzili bardzo dużo czasu, szukając inspiracji w  Piśmie Świętym, żywotach świętych oraz poezji. Nie mniej pracochłonne było skomponowanie muzyki. Po kilku miesiącach pracy edytorskiej rozpoczęły się próby chóru oraz zespołu muzycznego. Nad wspólnym projektem pracowało 50 osób.     

  Prapremiera autorskiej kompozycji Oratorium „4 Pory Życia Pro life” miała miejsce 23 listopada 2013 r. w  Bazylice katedralnej w Pelplinie.  

Oratorium „4 Pory Życia – Pro life” jest kompozycją, która może zainteresować każdego człowieka. Bez względu na wiek, status społeczny czy wiarę może zainspirować do życia według wartości chrześcijańskich, których celem jest życie wieczne.