91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 24.05.2018 r.
Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena

W dniach od 10 do 12 marca 2017 r., w Pelplińskim Collegium Marianum, po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej.

Poprzez nauki wygłoszone przez  rekolekcjonistę ks. dr. Wiesława Szucę 73 ceremoniarzy miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach. Czas rekolekcji dla ceremoniarzy  to również okazja do spotkania się i wymieniany doświadczeń, a nade wszystko do modlitwy. Podczas rekolekcji ceremoniarze mieli okazję uczestniczyć w Mszy św. przy ołtarzu głównym w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył ks. dr Wojciech Niemczewski.

Rekolekcje dla ceremoniarzy to nie tylko umacnianie kondycji duchowej, ale również ubogacanie swojego warsztatu liturgicznego. Podczas rekolekcji odbyło się spotkanie z ks. Marcinem Kundą – sekretarzem Ks. Biskupa Diecezjalnego, który omówił przebieg liturgii Mszy św. pod  przewodnictwem Ks. Biskupa oraz z ks. Maciejem Zabrockim, który przedstawił zamierzenia duszpasterstwa służb liturgicznych naszej diecezji.

Już po raz czwarty w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy. I miejsce w konkursie zajął Hubert Buchwald z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach, II miejsce Kamil Ryduchowski z parafii Wszystkich Świętych w Brusach, natomiast III miejsce Dominik Ciszewski z parafii św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

 Galeria zdjęć