Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Ministranci z Lipusza najlepsi w Polsce w grze w szachy.

"VIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Szybkich”

"II Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Błyskawicznych”

W dniach 19-20 listopada 2016 r. w Starachowicach odbyły się "VIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Szybkich” i "II Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Błyskawicznych", w których wystartowało łącznie 108 ministrantów oraz przedstawicieli służby liturgicznej ołtarza z całej Polski.
Rywalizacja przebiegała w trzech grupach wiekowych:
Turniej A - Szkoły Ponadgimnazjalne
Turniej B - Gimnazja
Turniej C - Szkoły Podstawowe

Zarówno w sobotnich rozgrywkach w szachach szybkich jak również w niedzielnych rozgrywkach w szachach błyskawicznych ministranci parafii p.w. św. Michała Archanioła w Lipuszu zajęli czołowe lokaty. W klasyfikacji drużynowej turnieju A - „Szkoły Ponadgimnazjalne” zajęli dwukrotnie III miejsce, a w klasyfikacji drużynowej turnieju B - „Gimnazja” zajęli dwukrotnie
I miejsce zdobywając tym samym podwójny tytuł „Drużynowego Mistrza Polski Ministrantów”.

Również w klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca nagrodzone pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi.