Uwaga ! Trwają prace modernizacyjne naszej witryny. Pracujemy nad nową wizualizacją portalu oraz zmianą hostingu. Mogą pojawić się utrudnienia, za które przepraszamy.
Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Dzisiaj: Sobota, 22.10.2016

Już po raz dwudziesty w Wielki Piątek (25.03.2016) odbyła się uroczysta Droga Krzyżowa w ulicami starego miasta w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. 

 W Drodze Krzyżowej wziął udział ks. biskup  diecezjalny  Ryszard Kasyna. Rozważania i krzyż nieśli przedstawiciele: Stowarzyszenie Saperów Tczewskich, Straży Pożarnej, tczewskiej Rady Miejskiej, Młodzieżowej Scholii Liturgicznej z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, radni Rady Powiatu Tczewskiego, Neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym z uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, Tczewskiego Klubu Abstynenta „Sambor”, Caritasu, uczniowie z nauczycielami  Zespołu Szkół Katolickich im Św. Królowej  Jadwigi, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, nadzwyczajni szafarze Komunii św. z ministrantami, „Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”,  Harcerskiej Orkiestry Dętej im Stanisława Moniuszki. Na koniec ks. biskup Ryszard Kasyna w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wygłosił krótkie przemówienie i pobłogosławił  uczestników Drogi Krzyżowej. 

Galeria zdjęć »

Tekst i foto: Jacek Cherek

Radio Głos - Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej

Materiały: zbigniewgeldon@gmail.com

Archiwum poprzedniej strony (2010 - 2014): radioglos.pl/archive

radioglos.pl // 2014 - 2016

Realizacja: Seweryn Sildatk

Hosting serwisu: R-net

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem