91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 06.03.2021 r.
Imieniny: Róża, Wiktor, Jordan

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie - aktywne pół roku szkolnego za nami!

Rok szkolny w Specjalnym Ośrodku - Wychowawczym rozpoczął się w trybie stacjonarnym. Przestrzegając starannie wytycznych MEN i GIS, system kształcenia stacjonarnego udało się zachować do chwili obecnej. Za nami już pół roku nauki. Po pięciomiesięcznej przerwie wynikającej z nauki zdalnej, z radością wszyscy się spotkaliśmy. W mury budynku wróciło życie szkolne. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z zaangażowaniem przystąpili do swoich zadań. Mimo stanu epidemicznego, życie szkoły nie zwolniło tempa. Pojawiły się ciekawe pomysły, które przeobraziły się w konkretne inicjatywy. Poszerzony został zakres nauki o nowe innowacje pedagogiczne pod nazwą: „Dni inne niż wszystkie”, „Zabawy kreatywne z klockami Lego Duplo”, „Odkrywamy tajemnice miasta Pelplina”.

Ze względu na pandemię, wiele z dotychczasowych działań przybrało nową formę – online lub też zostało przeprowadzonych w innej formule organizacyjnej. Ważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w mijającym półroczu to: organizacja akademii z okazji DEN - występ teatralny uczniów, obchody Święta Niepodległości (przystąpienie do akcji MEN: Szkoła Pamięta, Szkoła do Hymnu, warsztaty „Niepodległość uskrzydla” oraz Apel Online), coroczny Koncert Kolęd będący okazją do podziękowań i złożenia życzeń. Uczniowie Ośrodka brali także liczny udział w warsztatach, konkursach, na których zdobywali czołowe miejsca, m.in. trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych w Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim, wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Klimat na Czytanie”, wyróżnienie w Konkursie Piosenki Turystycznej i Przygodowej oraz wyróżnienie w XXIX Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Ośrodek przystąpił także do kampanii społecznej „Ja Nie Widzę Ciebie, Ty Zobacz Mnie” z myślą o dzieciach słabo widzących i niewidomych, promował zdrowy styl życia poprzez warsztaty kulinarne, wyjazdy na basen i kręgielnię w ramach projektu „Wesoła Stonoga promuje zdrowie”.

Ciekawą inicjatywą nauczycieli było pozyskanie z Zakładów Farmaceutycznych Polpharma paczek świątecznych dla wszystkich wychowanków Ośrodka, których zawartość była zgodna z życzeniami dzieci wyrażonymi w listach do Świętego Mikołaja. Sprawiło to uczniom ogromną radość.

Podjęte w Ośrodku działania dotyczyły także polepszenia warunków nauki uczniów poprzez: zakup 10 laptopów, doposażenie w sprzętu AGD Szkoły Przysposabiającej do Pracy pozyskany od pracowników Zakładu Farmaceutycznego Polpharma oraz montaż aneksu kuchennego w sali lekcyjnej, zakup ławek rekreacyjnych na plac zabaw oraz konsoli w wyniku rozstrzygniętego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, przystąpienie do projektu PFRON na zakup autobusu do przewozu uczniów.

Podsumowując, mijające półrocze przyniosło nam wiele sukcesów i powodów do radości. Spędziliśmy je w miłej i przyjaznej atmosferze.

Galeria zdjęć