91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 19.09.2019 r.
Imieniny: Konstancja, January

Jacek Sadowski z zespołu "Leszcze" promuje nowy singiel. Rozmowa w Radiu Głos.

Jacek Sadowski - Zespół Leszcze. Wywiad:

 

   

Leszcze na KFPP Opole 2019

 

  Konkurs Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu OPOLE 2019 odbędzie się z udziałem starogardzkich muzyków. W tegorocznej edycji tego najważniejszego festiwalu polskiej piosenki weźmie udział zespół Leszcze w składzie  którego jest dwóch mieszkańców naszego miasta, grający na instrumentach klawiszowych Piotr Chrapkowski i basista Jacek Sadowski. Już po raz szósty Leszcze wystąpią  na tym najważniejszym polskim festiwalu tym razem prezentując opolskiej publiczności swój nowy utwór pod tytułem „Studniówka”. Piosenka to nostalgiczne wspomnienie tego pierwszego, dorosłego balu. Utwór ma charakter intymnego wyznania, które czyni wokalista Maciej Miecznikowski swojej studniówkowej partnerce. To utracona pierwsza dziewczyna, która porzuciła go dla innego. Przejmujące i chwytające za serce spojrzenie w przeszłość, pogodna refleksja nad szalonymi czasami młodości jak zawsze w tym składzie, jest trochę z przymrużeniem oka.

    W dotychczasowej swojej historii Leszcze zdobyły dwie nagrody na opolskich festiwalach, pierwszą w 2002  roku była nagroda dziennikarzy za utwór „Ta dziewczyna” do którego klip kręcono w Starogardzie, a drugą w 2008 roku nagroda publiczności za piosenkę „Tak się bawi nasza klasa”.

 Konkursu Premier na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z udziałem grupy Leszcze odbędzie się 15 czerwca, w trakcie trwania transmisji widzowie wybiorą najlepszy utwór za pomocą SMS. Maciej Miecznikowski i Leszcze w planach mają też wakacyjne koncerty, więc w różnych zakątkach Polski będzie można osobiście się przekonać czy „Studniówka” wzruszy do łez i zachęci do tańca. 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=vsuhQMoOWFw