91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 17.09.2019 r.
Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek

Przyjechali z Inowrocławia, Elbląga, Swarzędza, Gdańska, Warszawy – uczestnicy jubileuszowej, 20 edycji Rajdu Pomorskiego Kluka. Przez trzy dni pieszo, rowerami i kajakami poznawali ziemię kartuską, stacjonując w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach.

W tym roku w roli komendanta rajdu debiutował Jarosław Kowalczuk. Grupa rowerowa stanowiła mocny trzon rajdowców - liczyła 70 osób. Zaledwie czterech uczestników zdecydowało się na trasę pieszą długodystansową, a jeszcze kontuzja wykluczyła jedną z osób z marszu. Z gracją i pewną nostalgią kajakami po jeziorach kółka raduńskiego poruszali się amatorzy wodnego podziwiania świata. Z zadowoleniem obserwowali zmiany, jakie zaszły w infrastrukturze turystycznej rejonu. Nie zabrakło młodzieży i rodzin na trasach rekreacyjnej i młodzieżowej.

XX Rajd Kluka wypowiedzi:

W sobotni wieczór na scenie Kartuskiego Centrum Kultury zagrał w klimatach szantowych zespół "Ciąg Dalszy Nastąpił". Burmistrz Mieczysław Gołuński włączył się do akcji charytatywnej dla rodziny jednej z uczestniczek rajdu, poszkodowanej w pożarze.

Galeria zdjęć

W niedzielny poranek wręczono nagrody najlepszym, najmłodszym, najweselszym grupom uczestników a nawet i najliczniej reprezentowanym drużynom rajdowym.

Galeria zdjęć

(rozszerzymy o kolejne wypowiedzi)