91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 12.12.2019 r.
Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach zdobyły tytuły laureatów I stopnia w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Mają przepustkę na Światowe Finały Odysei Umysłu, które odbędą się 21-26.05 na Uniwersytecie Stanowym w Michigan.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
Tego roku grupy konkursowe miały za zadanie zabrać widzów do Pracowni Leonarda da Vinci, gdzie mistrz Renesansu rozwiązuje nietypowy problem i tworzy niesamowity wynalazek. Uczestnicy stworzyli i odegrali własną, autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym. Musieli połączyć klasyczne dzieła ze współczesnymi środkami wyrazu. Sami stworzyli scenariusz spektaklu, scenografię i kostiumy.
W Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, który odbył się 30 i 31 marca w Gdyni, wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Do krajowych eliminacji dostały się dwie grupy: nowo utworzona Młoda Klasyka ( uczniowie kl. IV i V) oraz starsza grupa, która na swoim koncie ma wygraną w światowych finałach Odysei w ubiegłym roku.
Obie grupy w swoich kategoriach zdobyły tytuły laureatów I stopnia i powalczą w Stanach Zjednoczonych w Światowych Finałach Odysei Umysłu, które odbędą się 21-26.05 na Uniwersytecie Stanowym w Michigan. Jeśli uda się zebrać potrzebne środki.

Odyseja Umysłu Sierakowice 2019:

Galeria zdjęć