91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 20.07.2019 r.
Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Cztery oferty wpłynęły na ogłoszony przez gminę Kartuzy przetarg na opracowanie projektu pn. Budowa wiaduktu nad linią kolejową w rejonie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej w Kartuzach z liniami kolejowymi Pruszcz Gdański – Łeba i Kartuzy – Somonino. Najniższa opiewa na 650 tysięcy złotych, najdroższa - na blisko 1,8 mln złotych.

Zadanie obejmuje rozbudowę dróg wojewódzkich nr 211 Kartuzy – Gdańsk i drogi nr 224 Wejherowo – Somonino, budowę estakady i podziemnego przejścia dla pieszych, budowę lub przebudowę skrzyżowań z innymi drogami, oraz skomunikowanie nieruchomości, które w wyniku budowy estakady utracą swoje obecne skomunikowanie z drogami wojewódzkimi. Projekt ujmie budowę lub przebudowę zjazdów, zatok autobusowych, poboczy gruntowych wynikających z analizy ruchowej, chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych przebiegających wzdłuż projektowanych odcinków.

Projekt powinien być gotowy do 28.02.2020 razem z ostateczną decyzją pozwolenia na budowę w formie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej.

Przetarg na wiadukt w ul. Gdańskiej w Kartuzach: