91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 20.07.2019 r.
Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk

W dniu 20 marca 2019 roku po raz dziesiąty Powiatowy Urząd Pracy przygotował Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjalnych.

Wcześniej – 14 marca br. odbyły się targi dla uczniów szkół  ponadgimnazjalnych, gdzie uczelnie wyższe Pomorza przedstawiły swoja ofertę dla tegorocznych maturzystów.

Na Targi przybyli uczniowie z miasta Malborka i gmin powiatu malborskiego. Gośćmi Targów były szkoły z Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, Technikum Leśne z Tucholi i Cech Rzemiosł Różnych z Malborka.

Szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem jest malborskie starostwo przygotowały ciekawe stoiska prezentując swój dorobek i ofertę na rok szkolnych 2019 – 2020.  Mogą przyjąć 1300 absolwentów
z powiatu. Targi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli. W tym roku szczególnie  - bo decyzja niełatwa, co wybrać liceum, technikum czy szkołę branżową. Decyzja
ta skutkuje na całe życie.  Targi otworzył Mirosław Czapla Starosta Malborski, życząc młodym ludziom mądrego wyboru  szkoły, która spełni ich oczekiwania.

Galeria zdjęć