91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 18.06.2019 r.
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

20 marca w Ergo Arenie odbędzie się kaszubski mecz koszykówki pomiędzy ekipą Trefla Sopot a Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie otrzymało ok. 8 tysięcy uczniów z Kaszub, uczących się języka kaszubskiego. Na płycie boiska swoje nagrody odbiorą laureaci konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby 2019 - „Kaszuby, tradycja, przyroda twórczości Jana Trepczyka”. Na konkurs wpłynęło ponad 950 prac z 210 placówek na Kaszubach.

Mecz będzie próbą bicia rekordu frekwencji trwającego sezonu Energa Basket Ligi.

Kaszubski mecz 20.03.2019:


Wyniki

I KATEGORIA - KLASY I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. MARIA KOŁODZIEJSKA (Szkoła Podstawowa w Swornegaciach)

2. WIKTOR CHRAPKOWSKI (Szkoła Podstawowa w Kaliszu)

3. JONASZ KWAŚNICKI (Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie)

Wyróżnienia: WANESSA FOGT (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie Osiedle), OLIWIA BOJKE (Szkoła Podstawowa w Kielnie), NADIA OLSZEWSKA (Szkoła Podstawowa w Mirachowie)

 

II KATEGORIA - KLASY IV – VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. HANNA MIELEWCZYK (Szkoła Podstawowa w Chmielnie)

2. ALA DOLNA (Szkoła Podstawowa w Swornegaciach)

3. JAKUB STOLC (Szkoła Podstawowa w Chmielnie)

 Wyróżnienia: SZYMON JANIKIEWICZ (Szkoła Podstawowa w Kończewie), ZOFIA BIGUS (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie), PAULINA JANKOWSKA (Szkoła Podstawowa w Przodkowie)

 

III KATEGORIA - KLASA VIII SP, III GIMNAZJUM, SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

1. URSZULA GOSTOMCZYK (Szkoła Podstawowa w Swornegaciach)

2. MAŁGORZATA BRYLOWSKA (Szkoła Podstawowa w Czeczewie)

3. REMIGIUSZ SZULFER (Szkoła Podstawowa w Lubaniu)

Wyróżnienia: ALICJA PYTLAK, (Szkoła Podstawowa w Starkowie), PAULINA SLAS (I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach), HANNA LORBIECKA (Szkoła Podstawowa w Kornem)

 

NAGRODA SPECJALNA za wykonanie portretu - DOROTA SKOCZKE (I Liceum Akademickie w Pucku)
Fot. Ze zbiorów organizatora